Gryf w chwale

Wydawnictwo: Amber
Gryphon In Glory
magia, świat czarownic
Lisek_1986

Poszukiwanie sprzymierzeńców na Wielkim Pustkowiu nie zawsze przynosi takie rezultaty, jakich możnaby się spodziewać. Dla Kerovana skończyło się ono poszukiwaniem swej Joisan pozostawionej niby bezpiecznie w opactwie Norstead, a także odnalezieniem duchowego dziedzictwa.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Alannada | 2012-06-26

Właśnie odświeżam sobie Świat Czarownic przy okazji nabytków z niedawnej wymiany (zdjęcie niniejszego macie powyżej). Dziś zaprezentuję Wam kolejny tom, jak ja to zwę, trylogii z gryfem, czyli Gryfa w chwale.
Wojna w High Hallack trwała nadal. Lordowie otrząsnęli się z pierwszego szoku wywołanego najazdem Alizończyków i Kolderczyków, zaczęli więc organizować nie tylko pomoc dla uchodźców, ale też siły zbrojne potrzebne do odparcia najeźdźców za morze. Jednakże potrzebowali pomocy przeciwko kolderskim machinom.
Kerovan podjął się więc podróży na Ziemie Spustoszone aby tam odnaleźć i poprosić o pomoc legendarnych Jeźdźców Zwierzołaków - istoty potrafiące w razie potrzeby przybierać postać zwierząt, a których jedyną pasją jest walka. W swej podróży miał napotkać nie tylko niebezpieczeństwa, lecz także niebywałych sojuszników, zaś moc, którą odrzucił, miała zamanifestować się jeszcze raz.
Joisan w tym czasie, zostawiona przez ukochanego, nie pozostała długo w bezpiecznych murach...

Bartek Biedrzycki | 2016-01-27

Druga cześć opowieści o osach Joisan i Kerovana, którą omawiam na blogu: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/09/26/quest-11-gryf-w-chwale/

Mamerkus | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Co oczywiste, "Gryf w chwale" to bezpośrednia kontynuacja wątków z "Kryształowego gryfa". Zaczyna się małym zgrzytem, bo w pierwszej części Norton dosyć wyraźnie zaznaczyła, że Kerovan i Joisan będą się razem trzymać szczęśliwie itd. Tutaj okazuje się, że jednak nie do końca, Kerovan odjeżdża w siną dal w poszukiwaniu swojej tożsamości oraz Jeźdźców, z którymi trzeba paktować*, a stęskniona Joisan podąża za nim (i szybko dołączają do niej znani ze "Srebrnej smoczej łuski" Jervon i Elys), a poza tym to wszystko i tak było "przeznaczone" i jest częścią "większego zamysłu" (czyjego, to okazuje się na końcu). No ale coś się musi dziać, poza tym przemawia do mnie, że fabuła ładnie zazębia się z wątkami z innych historii High Hallack. Dużą wartością jest też pojawienie się prawdziwego gryfa (Telpher)!, potężnych mocy z przeszłości i wielce interesującego questu. Poza tym zakończenie znowu jest takie, że już powinno być pozamiatane, a Kerovana i Joisan powinny czekać tylko szczęśliwe dni,...

ROB | 2017-01-18
Karol Sas | 2017-01-08