Wszystkie Weyry Pern

Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 11)
Wydawnictwo: Książnica

Perneńczycy odkrywają miejsce, w którym wylądowali pierwsi osadnicy. znajdują tak komputer, którego banki pamięci umożliwiają zapoznanie się z historią przodków, technologią i nauką, jaką dysponowali. Urządzenie oferuje pomoc w zniszczeniu Nici. Niebawem jednak okazuje się, że nie jest to takie proste...

Shimik | 2015-10-06

Powrót do F'lara i Lessy:) Miłe doświadczenie, chociaż sama historia taka sobie...
Wcześniejsze części były lepsze, ale tak to już bywa przy cyklu liczącym n-tą ilość części.

Lycoris | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Z jednej strony jest to lektura trudna i męcząca, z drugiej jednak dobrnięcie do końca było źródłem zaskakującej satysfakcji. Jak by na to nie spojrzeć - to w końcu już dziesiąty tom. Nie mogłam się pozbyć wrażenia, że bardziej niż z książką mam do czynienia z nietypową kroniką. Nie mogłam się niestety pozbyć wrażenia, że nie tylko ja jestem już nieco zmęczona historią Pernu. Zupełnie jakby sama autorka snuła dalej swą opowieść bardziej z obowiązku wobec czytelników niż autentycznej potrzeby. Mimo to, miło było być świadkiem tego, co stać się musiało, a na koniec niemal się rozpłakałam i zaczęłam zastanawiać nad tym, co będzie dalej.
"Na każdy czyn jest czas wyznaczony."

Der | 2016-06-14
Przeczytana: lipiec 2016

Bardzo lubię tą książkę chyba trochę z powodu swojego kronikarskiego stylu i wieńczenia w pewnym sensie historii Pernu. Nie jest to dzieło, ale McCaffrey nie jest pisarką wybitną pod względem stylu. Za to urzeka niesamowicie serce i mi się szalenie miło czyta tą pozycję. Pochłaniam niemalże.

Po paru latach wróciłem na Pern. Musiałem jakoś sobie poprzypominać poszczególnych bohaterów, w paru przypadkach szło to jak po grudzie. Czy warto było wykonać ten wysiłek? I tak, i nie. Z jednej strony przez większość czasu nie dzieje się absolutnie nic, a czytelnik zmuszony jest przetrawić informacje o sposobie, w jaki mieszkańcy planety poznają nowe umiejętności i dostosowują się do nowo zdobytej wiedzy. Z drugiej jednak czyta się płynnie i mimo wszystko ciekawi nas co będzie dalej. Wiele wad równoważy końcówka, która była dość wzruszająca.

ooolunia | 2016-11-15
IronHawk | 2016-10-24