W Nowej Fundlandii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim na tą wyspę do leśniczówki w której mieszka przyjaciel Karola. Po pewnym czasie odnajdują w okolicy ślady bytności tajemniczych przybyszów, którzy porywają ojca leśnika aby zrealizować swój plan.

ira | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Oldskulowe - chyba wreszcie znalazłam coś, do czego do określenie idealnie mi pasuje. :)
Bardzo udany powrót do zamierzchłych czasów, kiedy losy Indian i traperów zajmowały młodzież w stopniu bardziej niż znaczącym. Nostalgia się karnie włączyła, aczkolwiek dyskretnie wyrażone przez autora przekonanie, że utworzenie rezerwatów służyło zachowaniu odrębności kulturowej poszczególnych plemion i zapobiegało walkom międzyplemiennym trochę ten sielankowy powrót zepsuło. Troszeczkę. :)

Storyland | 2011-09-05
Przeczytana: maj 2011

Troszke odległe w czasie odkrywanie swiata ale jakże potem nie sięgnąć po atlas i szukać tych miejsc na mapie.

Robert K-ski | 2016-11-14
Grzegorz | 2016-09-26