W Nowej Fundlandii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim na tą wyspę do leśniczówki w której mieszka przyjaciel Karola. Po pewnym czasie odnajdują w okolicy ślady bytności tajemniczych przybyszów, którzy porywają ojca leśnika aby zrealizować swój plan.

ira | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Oldskulowe - chyba wreszcie znalazłam coś, do czego do określenie idealnie mi pasuje. :)
Bardzo udany powrót do zamierzchłych czasów, kiedy losy Indian i traperów zajmowały młodzież w stopniu bardziej niż znaczącym. Nostalgia się karnie włączyła, aczkolwiek dyskretnie wyrażone przez autora przekonanie, że utworzenie rezerwatów służyło zachowaniu odrębności kulturowej poszczególnych plemion i zapobiegało walkom międzyplemiennym trochę ten sielankowy powrót zepsuło. Troszeczkę. :)

Galfryd | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Nie wiem, może to nadmiar lektury Wernica - "W Nowej Fundlandii" to bowiem już 19 - przedostatni - tom serii, ale coraz trudniej się zaciekawić tymi historiami, coraz ciężej przebrnąć przez nudnawe opowieści Autora.

Doktor Jan i Karol Gordon spędzają swe kolejne lato na Nowej Fundlandii. Zamiast znanych z poprzednich tomów konnych podróży przez bezkresne prerie, tym razem czeka ich zwykły wakacyjny pobyt w leśniczówce, u zaprzyjaźnionych z Gordonem mieszkańców.
Przyszłoby chyba czytać całą książkę o spacerach poprzez letni las, kąpielach w jeziorkach oraz o udawaniu się bohaterów na ryby i grzyby, gdyby nie niespodziewany napad na leśniczego, którego nieznany sprawca ogłuszył w lesie. Przeprowadzone pobieżne śledztwo nie daje żadnych rezultatów, gorzej, tajemniczo znika (prawdopodobnie porwany) ojciec leśniczego. Sprawa wyjaśnia się jednak sama po paru dniach, gdy ojciec wraca do leśniczówki.
Jak się okazuje, na Nową Fundlandię uciekła z rezerwatu grupka Indian, usiłująca wrócić...

Storyland | 2011-09-05
Przeczytana: maj 2011

Troszke odległe w czasie odkrywanie swiata ale jakże potem nie sięgnąć po atlas i szukać tych miejsc na mapie.

Staruch | 2018-07-04
Przeczytana: 09 lipca 2017