Old Gray

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
przygodowa
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim na pełną niebezpieczeństw wyprawę. Po drodze napada ich młody bandyta, który okazuje się synem gospodarza farmy na której się zatrzymują. Kolejnym przystankiem jest Ukryte Miasto - siedziba Indian Czarnych Stóp. Wraz z ich wodzem Wysokim Orłem docierają do małego miasteczka na prerii. Tam spotykają Old Graya, który opowiada im o morderstwach dokonywanych na prerii. Bohaterowie wyruszają aby znaleźć mordercę i go ukarać.

Micelius | 2016-03-27
Na półkach: Westerny, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 marca 2016

To pierwsza książka Wernica, którą przeczytałem od dłuższego czasu. Zawsze go lubiłem, choć nigdy nie uwielbiałem – i po tej lekturze chyba niewiele się zmieni. Do jego książek bardzo pasuje określenie: gawędy przy ognisku. Słucha się tego miło, jest wiele momentów wciągających, opowiadacz nas uspokaja, nastrój jest ogólnie bardzo przyjemny. Z drugiej strony – trudno się spodziewać, że doznamy ogromnych przeżyć artystycznych, albo nie będziemy mogli spać w nocy po usłyszeniu takiej opowieści. Jeśli ktoś zna powieści Karola Maya, tu w mig się odnajdzie – to jest wręcz „May wersja 2.0”, mniej fantazjujący, zapewne o mniejszym jednak talencie hipnotyzowania czytelnika, ale bardzo plastyczny...

Fabuły oczywiście dokładnie nie opiszę – ale w sumie kanon gatunku. Choć bez opisów najmniej prawdopodobnych. Podróż przez prerię, niespodziewane spotkania, napady, walki ze zwierzętami, pościg za podejrzanymi, a tajemniczymi typami... Właśnie, tajemniczymi. Co typowe dla Wernica – mamy swoiste...

Galfryd | 2016-10-24
Na półkach: Popkultura PRL, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Średnio zajmująca pozycja. Przyjaciele - Doktor Jan i Karol Gordon, wyruszają na szeroką prerię środkowej Kanady. W trakcie podróży spotykają trapera - Old Graya, i wplątują się w wątle snujący się wątek ,powiedzmy, kryminalny. No, nawet nie powiedzmy, w końcu na prerii pojawiają się tajemniczo trupy, trwa poszukiwanie przestępcy, nasi bohaterowie, niczym wzorowi Skauci, włączają się w akcję pościgową i koniec końców (z dużą rolą przypadku) doprowadzają do triumfu sprawiedliwości.
Mnóstwo pobocznej gadaniny spowalnia i tak niespieszną akcję - ale czyta się, jak zawsze Wernica, przyjemnie.

OuNiS | 2014-02-25

Czytałem dawno temu i chyba tylko raz, więc nie wystawiam oceny, ale jak mi kiedyś wpadnie w ręce to przeczytam i ocenię (mało prawdopodobne, bo jest no najtrudniej dostępna pozycja Wernica).

Robert K-ski | 2016-11-14
Marduk | 2016-03-24