Czarny Mustang

Seria: Książka do plecaka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Halbblut
Kobalamina

Podstępny wódz Komanczów Czarny Mustang planuje napad na osadę robotników kolejowych w Firewood-Camp. O zamiarach Komanczów przypadkiem dowiadują się Winnetou i Old Shatterhand. Czasu jest bardzo mało. Czy naszym bohaterom uda się uratować życie wielu niewinnych ludzi? Na szczęście wódz Apaczów i Old Shatterhand mogą liczyć na swoich przyjaciół. Dodatkowo dołączają do nich dwaj niemieccy traperzy przemierzający prerię w poszukiwaniu kuzyna, którego podejrzewają o przywłaszczenie spadku. Zaczyna się wyścig z czasem. Śmiertelne zagrożenie nieubłaganie zbliża się do Firewood-Camp.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2009

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Gerard Waldowski | 2019-04-04
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

190401 audio G6.
Może nie porywające, ale ciekawe. Pojawiają się główni bohaterowie - Old Shatterhand i Winnetou, więc jest dobrze.

Magdalena_S | 2018-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

We wcześniejszych książkach Maya, Old Shatterhand nie był aż tak pewny siebie, jak w tej serii i trochę mi to przeszkadza. Mam też wrażenie, że dialogi są okropnie pompatyczne 😕 To nie jest to samo co "Winnetou" niestety.

Magdalena_S | 2018-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 28 marca 2018

Przeczytałam już sporo tego typu książek, ale gdy pojawia się Winnetou, to lektura od razu mi się podoba. Na razie wiele się nie zadziało, ale są podstawy do dobrej przygody 😊

elizja | 2016-10-18

scarlett95 | 2016-08-15
Przeczytana: 2011 rok

Do dobrych książek dobrze jest wracać ;) Klasyka gatunku

Wabi | 2016-03-01
Przeczytana: 2015 rok

Wódz Komańczów próbuje pokonać białych, ale na przeszkodzie staję Old Shatterhand i Winetou.

Kwiatuszek | 2015-10-05
Przeczytana: wrzesień 2015

Ciekawa książka, równie wciągająca jak inne książki tego autora

| 2015-08-30
Przeczytana: sierpień 2015

Jeżeli mam wymienić najlepsze książki Karola Maya to ta MUSI się tam znaleźć. Autor ma wyobraźnię i to jaką! Występują tu moje ulubione sytuacje: kradzież broni, tajemne intrygi, zemsty, bitwy, podchodzenie nieprzyjaciół, no i oczywiście moi kochani bohaterowie: Winnetou i Old Shatterhand.

Shimik | 2015-08-18

Winnetou powrócił:) Powstał zza grobu by pojawić się w kolejnej książce Karola Maya:) Old Shatterhand towarzyszy mu jak zwykle we wszystkich przygodach:) Ta dwójka jest niepokonana, połączenie Indianina i Białego Człowieka:) To jest coś czego ani Indianie ani inni przeciwnicy nie są w stanie pokonać!

Grażyna | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki