Kiss

Tłumaczenie: Agata Gębska
Wydawnictwo: StudioEMKA
Kiss
978-83-61159-13-1
proza, sensacja, kryminał, horror, powieść

Obudziłam się w szpitalnym łóżku, straciwszy pół roku wspomnień. Obok mnie byli mój ukochany, – jak mogłam go zapomnieć? – wuj oraz wredna macocha. Wszyscy obarczają mnie winą za tragiczny wypadek samochodowy, w którym mój brat doznał uszkodzenia mózgu. Ale przecież to nie może być prawdą…? Mam wrażenie, że to leki wpływają negatywnie na moją pamięć. Nie jestem pewna, komu mogę zaufać. I...

mój brat doznał uszkodzenia mózgu. Ale przecież to nie może być prawdą…? Mam wrażenie, że to leki wpływają negatywnie na moją pamięć. Nie jestem pewna, komu mogę zaufać. I zaczynam przypominać sobie rzeczy, o których
nie miałam pojęcia. Chyba zaczynam tracić rozum. A najgorsze jest to, że oni chyba chcą mnie zabić. Ale dlaczego i kim właściwie są ci oni? Czy śmierć za prawdę jest lepsza od życia w kłamstwie?

nieznajoma | 2013-10-10
Przeczytana: 09 października 2013

Pamiętam tylko jedno.

Swoje imię.

Shauna ulega wypadkowi. Po 6 miesięcznej nieprzytomności budzi się z luką w pamięci. Straciła część swojej pamięci. Próbuje się doszukać prawdy. Lecz wredna macocha oraz podszywający się pod jej przyjaciela Wayne rozkochujący ją w sobie nie pozwalają jej na to. Także jej własny wuj Trent jest przeciwko niej udając kochanego wujaszka. Podczas wypadku nie ucierpiała tylko Shauna ale również jej brat Rudey. Chłopak doznał uszkodzenia mózgu. Nie wiadomo czy z tego wyjdzie. A wszyscy obarczają Shaune winą za wypadek. Jest podejrzana o przemyt narkotyków. Lecz jest tego pewna że ktoś jej je podrzucił. Chce w końcu dogadać się z jej własnym ojcem. Lecz London nie ma takiego nastawienia dopóki nie uświadomi sobie że przez tyle lat jego własna druga żona Patrice nastawiała go przeciwko swojej córce.

Kiss jest to pierwszy thriller w którym niemalże się zakochałam.

Książkę kupiłam przypadkowo. Leżała w koszu z przecenami w sklepie. Była za jedyne 6 zł...

Natula | 2014-04-23
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Teda Dekkera (speca od metaforycznych thrillerów) i mnie łączy przedziwna relacja. Przedziwna dlatego, że jego książki wzbudzają we mnie mieszane uczucia, a mimo to, raz za razem, podejmuję się ich czytania, coś mi się wydaje, że to toksyczna więź. Moja przygoda z twórczością Dekkera zaczęła się od „Obsesji” - interesującej, choć momentami słabej historii. Następnie był „Dom” świetna powieść napisana wraz z Frankiem E. Perettim tym m.in. od „Synów Buntu”, później przyszła kolej na „Adama” - moje wielkie rozczarowanie, no i teraz na „Kiss” - olaboga!

Dekker i Healey (wielokrotnie nagradzany wydawca) wykorzystali ciekawy, ale niekoniecznie oryginalny pomysł. Ich bohaterka budzi się ze śpiączki, ma częściową amnezję, nie pamięta nic, co wydarzyło się w ostatnich sześciu miesiącach. Rozpoznaje najbliższe osoby, ale za żadne skarby świata nie jest w stanie przypomnieć sobie mężczyzny, który podaje się za jej narzeczonego. Shauna jest w szoku, dodatkowo...

DafNe | 2010-09-04
Przeczytana: 19 sierpnia 2010

Bardzo dobry thriller.
Pierwszoosobowa narracja tylko do trzynastej strony, czyli do wypadku głównej bohaterki. Później pojawia się narracja trzecioosobowa, dzięki czemu możemy obserwować całą akcję z każdej perspektywy.
Może wielkiego napięcia w tej książce nie ma, ale jest na tyle wystarczające, że przewracałam kartkami z myślą: "co dalej, co dalej", przy czym raz o mało co nie przegapiłam stacji (na której planowałam wysiąść) jadąc pociągiem. :D
Wiecznie się coś dzieje... zwroty akcji są nieprzerwanie :)

Jeden mały minus:
Niestety, pomimo częstych zwrotów akcji, można przewidzieć kto za czym stoi...

Doskonała książka dla relaksu ;)

Milena | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu. Nie mogłam się od niej oderwać, musiałam wiedzieć jak się skończy. Język i styl bardzo przystępny, bohaterowie ciekawi.

Dagmara | 2011-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2011

Książka przyciągnęła mnie do siebie swoim opisem na okładce. Sama okładka też niczego sobie, dodaje powieści trochę tajemniczości. Historia Shauny wydawała i nadal wydaje mi się bardzo ciekawa, jednak książka nie bardzo mnie wciągnęła. Wydaje mi się, że jest to wina dosyć ciężkiego stylu, jakim została napisana.

Lamika | 2015-01-17
Przeczytana: 21 maja 2011

Postacie bez żadnego rysu psychologicznego, raczej jak marionetki pociągane za sznurki przez autora (powiedzmy: autorów chociaż jak wydawca zaczyna pisać, czy poprawiać książkę, to raczej niczego dobrego nie wróży). Może i nie najgorszy pomysł na thriller, ale napisane jakby "lewą nogą". Przewidywalne do bólu

gunia1152 | 2010-10-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2010

Najlepszy triller jaki kiedykolwiek czytałam ! :)
Polecam każdemu, przeczytałam ją w 2 dni i miałam tak jak jest napisane na końcu w recenzji :
"Jedna z tych książek, o której rozmyślasz, nawet w przerwach w lekturze"

Naprawdę rewelacja ! :)

Jula | 2011-05-27
Przeczytana: 27 maja 2011

Jest to pierwsza książka tych autorów przeczytana przeze mnie; tej pewnie też bym nie przeczytała, gdybym wiedziała, że jest to powieść napisana w konwencji thrillera paranormalnego. Jestem osobą mocno stąpającą po ziemi, niewierzącą w zjawiska nadprzyrodzone, uwielbiam thrillery, lecz głównie medyczne, psychologiczne, sądowe. Tu, w swojej niewiedzy, sięgnęłam po książkę, która mnie zainteresowała, wciągnęła i pochłonęła... na dwa dni. I nic to, że zwroty akcji, posunięcia bohaterów i zakończenie były w dużej mierze przewidywalne; liczy się wrażenie ogólne, a to wypadło zdecydowanie na duży plus.
Polecam lekturę tej powieści, bo - w mojej ocenie - na to zasługuje, i choć po drodze dzieje się dużo złego, to warto dobrnąć do baaardzo szczęśliwego zakończenia.

Oliwsoon | 2014-05-13

Czytałam ją jednym tchem! Choć na początku przeraził mnie polityczny wątek, to nie zraziłam się na tyle, żeby odłożyć ją nieprzeczytaną- i dzięki Bogu! Dopracowana od A do Z i bardzo wciągająca. W pewnych momentach czułam się jak detektyw ;D I niech nie zmyli was tytuł- to nie jest kolejne mdłe romansidło ;)

mweronika | 2016-12-01