Zadziwiająca moc umysłu

Tłumaczenie: Magdalena Zamorska
Wydawnictwo: Septem
Understanding the psychic powers of man
978-83-246-2121-7
popularnonaukowa
Karol Cetlin

Poznaj ukrytą naturę człowieka Oto na naszym rynku ukazuje się książka, która od momentu pierwszego wydania w roku 1978 była nieustannym bestsellerem. Teraz — wznowiona, poprawiona i opatrzona licznymi odautorskimi uwagami — trafia wreszcie w ręce polskiego czytelnika, pragnącego zgłębić wiedzę, która dla wielu naukowców wciąż pozostaje nieznaną wiedzą tajemną. Gatunek ludzki zdołał dokonać...

Poznaj ukrytą naturę człowieka

Gatunek ludzki zdołał dokonać wielkich rzeczy — ma na swoim koncie niezwykłe odkrycia i zmieniające świat wynalazki. Jednak mimo całej swej genialności sam dla siebie jest mniej przejrzysty i bardziej nieprzenikniony niż ciemna strona księżyca, na którym kilkakrotnie wylądowali jego przedstawiciele. Niewiele bowiem uczyniliśmy, by zbadać swoje wnętrze i własne zdolności parapsychiczne — moce, które są bardziej niezwykłe i potężniejsze od tego, co można odnaleźć gdziekolwiek we wszechświecie.

Pokonując obezwładniającą rodzaj ludzki ignorancję, autor zdołał skondensować ogromny i złożony materiał, dotyczący zjawisk parapsychicznych i paranormalnych, w niewielkiej, zrozumiałej formie. Nie zlekceważył przy tym ani nie pominął żadnego kluczowego zagadnienia. Znakomicie połączył tu starą ezoteryczną wiedzę z odkryciami współczesnej nauki.

Książka ta zachwyci wszystkich ludzi odczuwających głód wiedzy i pragnienie uzyskania racjonalnych oraz wiarygodnych odpowiedzi na pytania dotyczące doświadczeń paranormalnych, których nie potrafiły do tej pory wyjaśnić ani nauka, ani religia.

Siostra_Kopciuszka | 2017-06-12

Autor , główny autorytet w kwestii rozwoju umysłu , zjawisk paranormalnych oraz filipińskiego mistycyzmu , w swojej książce przekonuje z całą mocą , że każdy człowiek posiada zdolności paranormalne . Jednak albo o nich nic nie wie , nie wierzy w nie , oraz na pewno nie potrafi ich kontrolować . Tę umiejętność ( kontrolę ) bowiem posiadają jedynie nieliczne osoby z całej ludzkiej populacji . Co jeszcze można znaleźć w tej pozycji ? Omówiono w niej pokrótce i bardzo ogólnikowo różne zjawiska paranormalne , jak na przykład : jasnowidzenie , widzenie aury , telepatia , sny intuicyjne , teleportacje , Déjà vu i wiele innych . Ale najciekawsze w tej lekturze jest to iż Filipińczyk mocno podpierając się gęsto przywoływanymi przez siebie , cytatami z biblii udowadnia że sam Jezus Chrystus miał zdolności parapsychiczne i z nich korzystał . Wszystko byłoby by dobrze i z pewnością oceniłabym tę książkę wyżej , gdyby autor nie zepsuł wszystkiego , całych moich wcale pozytywnych wrażeń ( bo...

Justyna_78 | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Było bardzo ciekawie. Skondensowana wiedza na temat zdolności parapsychicznych i paranormalnych w bardzo zrozumiałej formie dla każdego. O kilku zdolnościach parapsychicznych nie miałam pojęcia, poszerzylam zatem swoje horyzonty. Zabrakło mi tylko więcej przykładów i dowodów na istnienie różnych zjawisk paranormalnych i możliwości ludzkich, a ponieważ sam autor był świadkiem wielu mógł w książce zamieścic. Książke czyta się bardzo dobrze.

tymoteusz27 | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rozwój