Autosugestia. Jak myśleć pozytywnie.

Tłumaczenie: Tomasz Grodecki
Wydawnictwo: WAM
Einreden
Onomatopeicznie

W tej niedużej książeczce można znaleźć pomoc i radę, gdy przyjdzie nam przezwyciężać różnorakie trudności życiowe, tak związane z życiem społecznym, jak i światem naszych przeżyć wewnętrznych. Autor ukazuje, jak dużą i ważną rolę mają tu do spełnienia myśli wyrażane przez naszą mowę - słowa, zdania. Czasem mogą to być autosugestie negatywne, demobilizujące człowieka, innym razem autosugestie pozytywne, mobilizujące naszą wolę, dodające sił. One to wzmacniają także naszą wiarę w pomoc i dobroć Boga.

Maria | 2013-09-15
Na półkach: Moja półka, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2013

Zamiast wielu postanowień - proste rzeczy i leczące słowa ... "kładę się zasypiam i znowu się budzę, bo Pan mnie podtrzymuje"

katecz | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

W jednej z recenzji padł zarzut, że powinno być podane, że książka jest tylko dla Chrześcijan. Trudno byłoby oczekiwać czegoś innego, biorąc pod uwagę, że autorem jest ojciec Benedyktyn, więc naturalne jest to, że to w Bogu szuka on wielu rozwiązań. Aczkolwiek o. Grün zajmuje się również psychologią i w książce znajdziemy także uniwersalne treści dla wszystkich.

Byłam zaskoczona ile z myśli, które codziennie przechodzą mi przez głowę, o. Grün klasyfikuje jako negatywne. Np. Znowu trzeba wstać/ Nie mam ochoty/ To dla mnie zbyt trudne, nie mogę sobie z tym poradzić/ Jestem taki zmęczony/
Co za paskudna pogoda/ Znowu stres/ Za mało spałem...itp.

Takie negatywne zdania odbierają nam energię, osłabiają nas, utrzymują w złym nastroju, podtrzymują nasze użalanie się nad sobą i złość. Często czynią nas po prostu chorymi. Prawda jest też taka, że czasem warto byłoby się nagrać, żeby zobaczyć, ile negatywnych zdań wypowiadamy w ciągu dnia, w ogóle nie będąc tego świadomi.

Warto...

Eljot | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

Przepraszam, jeżeli ktoś się oburzy na to stwierdzenie, ale każde zdanie trzeba szanować. Dla mnie ta książka, to trochę taki religijny bełkot, który niestety do takiego starego komunisty jak ja nie przemawia. Czerwony kolor mam wypisany na twarzy. Może i ksiażka porusza tematy, które też mnie dotyczą, czyli czasami niska samoocena, świadomość, ze się do niczego nie nadaję, albo nie potrafię czegoś zrobić, czy też nie podołam, ale jak dla mnie to nie do końca ten kierunek. Zbyt dużo religii i odniesień do mnichów, mało życiowych i przydatnych porad. Może i taka właśnie miała być. Bóg przede wszystkim. Niestety nie do końca do mnie trafiła, choć muszę przyznać, w niewielkim stopniu pocieszyła i otworzyła oczy. Uzmysłowiła, że każdy z nas zmaga się z takimi problemami, tylko niektórzy bardziej je przezywają. Szkoda, ze w tak niewielkim stopniu ukoiła moją psychikę. Ale... moze czas udać się po prostu do psychologa...

basklar | 2015-07-21

Książeczka, która umocniła mnie w pewnych delikatnych kwestiach. Do polecenia każdemu kto zmaga się z wiarą we własne możliwości.

Agnieszka | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

"Jeśli patrzę na rzeczywistość przez okulary wiary,
oglądam ją w jej pełni,
patrzę na nią oczyma Boga"

Autor ukazuje moc naszych myśli, podaje sposoby radzenia sobie z nimi, zakorzenione w tradycji zakonnej oraz psychologicznej, a także pokazuje jak dzięki wierze możemy kształtować swoją rzeczywistość.

Łukasz | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Brakuje jeszcze jednego zdania w tytule: "Poradnik dla katolików". To tyle.

Kasik | 2011-04-05

Przeczytać by mieć słońce i nadzieje w sercu.

iwona | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018