Autosugestia. Jak myśleć pozytywnie.

Tłumaczenie: Tomasz Grodecki
Wydawnictwo: WAM
Einreden
Onomatopeicznie

W tej niedużej książeczce można znaleźć pomoc i radę, gdy przyjdzie nam przezwyciężać różnorakie trudności życiowe, tak związane z życiem społecznym, jak i światem naszych przeżyć wewnętrznych. Autor ukazuje, jak dużą i ważną rolę mają tu do spełnienia myśli wyrażane przez naszą mowę - słowa, zdania. Czasem mogą to być autosugestie negatywne, demobilizujące człowieka, innym razem autosugestie pozytywne, mobilizujące naszą wolę, dodające sił. One to wzmacniają także naszą wiarę w pomoc i dobroć Boga.

Maria | 2013-09-15
Na półkach: Moja półka, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2013

Zamiast wielu postanowień - proste rzeczy i leczące słowa ... "kładę się zasypiam i znowu się budzę, bo Pan mnie podtrzymuje"

katecz | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

W jednej z recenzji padł zarzut, że powinno być podane, że książka jest tylko dla Chrześcijan. Trudno byłoby oczekiwać czegoś innego, biorąc pod uwagę, że autorem jest ojciec Benedyktyn, więc naturalne jest to, że to w Bogu szuka on wielu rozwiązań. Aczkolwiek o. Grün zajmuje się również psychologią i w książce znajdziemy także uniwersalne treści dla wszystkich.

Byłam zaskoczona ile z myśli, które codziennie przechodzą mi przez głowę, o. Grün klasyfikuje jako negatywne. Np. Znowu trzeba wstać/ Nie mam ochoty/ To dla mnie zbyt trudne, nie mogę sobie z tym poradzić/ Jestem taki zmęczony/
Co za paskudna pogoda/ Znowu stres/ Za mało spałem...itp.

Takie negatywne zdania odbierają nam energię, osłabiają nas, utrzymują w złym nastroju, podtrzymują nasze użalanie się nad sobą i złość. Często czynią nas po prostu chorymi. Prawda jest też taka, że czasem warto byłoby się nagrać, żeby zobaczyć, ile negatywnych zdań wypowiadamy w ciągu dnia, w ogóle nie będąc tego świadomi.

Warto...

basklar | 2015-07-21

Książeczka, która umocniła mnie w pewnych delikatnych kwestiach. Do polecenia każdemu kto zmaga się z wiarą we własne możliwości.

Łukasz | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Brakuje jeszcze jednego zdania w tytule: "Poradnik dla katolików". To tyle.

Kasik | 2011-04-05

Przeczytać by mieć słońce i nadzieje w sercu.

leone | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, Polecone, Posiadam