Biała Magia

Among the Shadows
83-85560-13-0
biała, magia, biała magia
klaudiabla2

"Biała magia" to wyjątkowy zbiór opowiadań. Autorka opisuje ciemne strony ludzkiej natury, ale też przekonuje nas, że można wznieść się ponad nienawiść i pokonać zło, odzyskać wiarę w ludzi i odnaleźć cel w życiu. Przekonuje nas, że można wracać spoza grobu i pomagać bliskim, że miłość może pokonać śmierć i zło. W pozornie zwyczajnych miasteczkach i wsiach na Wyspie Księcia Edwarda pisarka tworzy pulsujący życiem, niepowtarzalny świat. Ta książka skupia napięcie, a najstraszniejsze i najdziwn...

Mia | 2015-06-05

"Biała Magia" to zbiór opowiadań kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery o miłości, przyjaźni i życiu zwyczajnych ludzi.
Historie zawarte w książce są bardzo ciekawe, pełne barwnych postaci i bardzo charakterystycznych dla Montgomery romantycznych opisów. Niemalże każda opowieść ma zaskakujące zakończenie. Opowiadania te, mimo, że opowiadają o życiu zwykłych ludzi, a nie wróżek czy innych zaczarowanych postaci, mają w sobie nutkę magii. Nie czarnej, złej, ale tej dobrej, białej. I stąd zapewne tytuł książki.

Vesna-Parun | 2011-05-08
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Ten zbiorek miał mnie na chwilę przenieść do dzieciństwa, kiedy to pasjami czytałam L.M. Montgomery. Niestety opowiadania okazały się dość słabe, naiwne i niedopracowane. Zdecydowanie wolę te autorkę w powieściach dla dzieci i młodzieży. A może za stara już jestem, żeby cieszyć się taką serdeczną prostotą? Na wszelki wypadek już więcej nie będę wracać do jej powieści, nie chcę rozczarowań. Twórczość tej kanadyjskiej autorki ocenię tak, jak robiłam to kiedy miałam 10-12 lat i uznam, że jest... wspaniała:)

Elya | 2012-12-15

Nigdy nie zrozumiem tego świata. Jak to jest, że tyle osób zachwyca się, znienawidzoną przeze mnie, serią "zmierzch", a nikt nie napisze nic dobrego o "Białej magii". To jedna z moich ulubionych książek ogólnie i moja ulubiona książka L.M.Montgomery. Jest inna, ale napewno nie gorsza. Szczerze polecam.

Róża_Bzowa | 2010-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2010

Książka nierówna. Niektóre opowiadania są lepsze, inne - mniej więcej. Może to też kwestia rozrzucenia w czasie.
Jak dla mnie dominujący wątek - jakieś wydarzenie, które powoduje całkowitą zmianę myślenia.
Zmiana - dobra rzecz.

PS Wolę tą panią jednak w repertuarze bardziej młodzieżowym.

Pencil13 Kozik | 2015-05-20

Posiadam to samo wydanie.

jasmina | 2012-08-21

Bieda z nędzą. Pod względem literackim ten zbiór opowiadań jest mierny. Piszę o tym mimo sentymentu do serii o Ani i Emilce.

arianna25 | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

w większosci opowiadania są ciekawe, jednak niektóre nudne i naciągane. mocna szóstka

olaf2009 | 2013-08-16
Przeczytana: 2007 rok

swietne opowiadania, i pomyslec ze pisala je autorka *starej daty*

Katarzyna | 2013-03-07
Przeczytana: 1998 rok