Czas burzy

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Wydawnictwo: Książnica
Day of the Storm

Inne wydania

Po śmierci matki, która w młodości zerwała kontakt z rodziną, Rebeka postanawia odwiedzić dziadków. Jedzie do Kornwalii, gdzie Baylissowie mieszkają, i tam wkracza w świat, który tylko wyrywkowo zna ze wspomnień matki. Stopniowo odkrywa rządzące nim prawa, zgłębia zasady zawiłej gry, jaką życie toczy z prawdą, aż uświadamia sobie, że to co ważne nie dzieje się z dnia na dzień... Okładka: miękka, R

książek: 1900
Gosia | 2013-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Miła opowiastka, choć trochę naiwna i z wątkiem prawie kryminalnym. Czytałam dużo lepsze powieści tej autorki.

Wzruszająca powieść bardzo ciepła, przyjemna.
Rebeka po stracie matki wyjeżdża do Kornwalii do rodziny Baylissów wyrywkowo zobaczyć jak tam mieszkają, znając ze wspomnień matki.
Poznaje ich życie jakie zawiłe toczy się u nich co dzień.
Wzruszyła mnie do łez, ta historia przepiękna bardzo przyjemnie się mi czytało:)

Justyna Antoniewicz | 2015-01-15
Przeczytana: 15 czerwca 2009

Przecudna, bardzo ładna książka uwielbiam bohaterkę główną Rebekę która wyjeżdża do dziadków wkracza w inny świat. Wzruszająca warto przeczytać:)

DulceCeleste | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Nie przepadam za powieściami obyczajowymi ale ta książka mnie wciągnęła od samego początku.
Polecam na długie jesienne wieczory.

Milka | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Książka lekka i przyjemna. Szybko się czyta, bo i historia w niej opowiedziana rozgrywa się w ciągu kilku dni. Wielka szkoda, że tak szybko się skończyła, bo by się chciało więcej, szczególnie jeśli pierwsza książka tej autorki, którą czytałam miała ponad 800 stron.
Polecam.

Goldie | 2015-10-19
Przeczytana: 15 października 2015

Ciekawie napisana, wciągająca. Może tylko momentami zbyt zagmatwana. Niektórych postaci długo nie można rozgryźć, czy są pozytywne czy negatywne i jaki wpływ będą miały na główną bohaterkę. Ale bardzo fajnie ukazane relacje międzyludzkie - zarówno między różnymi pokoleniami, jak też między osobami różnego pochodzenia czy wychowania. Przyjemnie się czyta, ale na dłużej nie zostanie.

Magda | 2011-05-14
Przeczytana: maj 2011

Książka nadaje się na jakiś samotny wieczór albo plażę. Typowe czytadło. Przewidywalne fabuła i dużo zbiegów okoliczności. Jednak ma swój urok.

Naataaalciaa | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Wspaniała, wzruszająca historia o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi... O szukaniu swoich korzeni...
Polecam Wszystkim :)

alinap | 2015-08-30
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Polecam szybko się czyta ,ma posmaczek lekkiego kryminału

Marta | 2011-03-07

To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam i trochę się rozczarowałam.. Porównywana do Santa Montefiore, ja osobiście podobieństwa nie widzę. Książkę czyta się szybko, zajęło mi to raptem parę godzin, lecz zupełnie bez emocji. Styl może być, ale treść średnia. Za dużo zbiegów okoliczności.. Dam Rosamunde jeszcze jedną szansę i przeczytam jeszcze coś jej autorstwa, może mnie zaskoczy..