Zbiegowie i spiskowcy

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Cykl: Cygańska Korona (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
The Gypsy Crown
Ag2S

Zbiegowie i spiskowcy to opowieść o wędrówce w poszukiwaniu magicznych talizmanów. Emilka i Luka muszą połączyć pięć amuletów cygańskiej korony, aby przywrócić im tajemniczą moc. Emilka wierzy w moc czarów. Po babci ma dar jasnowidzenia, a wspierana siłą talizmanów i sprytem przyjaciół potrafi użyć zaklęcia jako skutecznej broni. Luka jest sceptyczny wobec magii, stawia na siłę rozumu i niestrudzenie dąży do celu. Jak w grze fabularnej drużyna musi działać zgodnie, żeby osiągnąć cel. Czy odnajdą amulety i uratują rodzinę?

źródło opisu: Akapit Press, 2010

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

Scylla | 2013-07-15

Czytałam, rozczarowałam się. A powiedziałabym: to było dawno, nieprawda i do tego kompletna strata energii.

Nie sięgnę po następną część, choćby została ostatnią książką na świecie.

Kasia Wojtaszek | 2013-03-09
Przeczytana: luty 2013

II tom książki "Cygańska KorOna ZBIEGOWIE I SPISKOWCY" opowiada o wędrówce w poszukiwaniu magicznych talizmanów. Nastolatkowie Emilka i Luka muszą połączyć pięć amuletów (cygańskiej korony), aby przywrócić tajemniczą moc. Emilka wierzy w moc czarów Ma dar jasnowidzenia, odziedziczyła go po babci, a z siłą talizmanów i sprytem przyjaciół potrafi zaklęcia jako broni. Luka nie ufa magii, stawia na rozum i dąży do celu. Książka bardzo mi się spodobała, polecam ja wszystkim.

Ervisha | 2011-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2011

Kolejna beznadziejna książka - tak samo nudna jak poprzednia część

Amy392 | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Druga część lepsza niż pierwsza. Strasznie fajnie się to czyta, tylko szkoda, że to takie króciutkie. Polecam!!

martyna | 2012-12-12
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione