Królowe życia

Egmont Polska
2009-01-01
2009-01-01
Aldona Możdżyńska-Biała

Lia to na pozór zwyczajna dziewczyna, która przeniosła się do innej szkoły i ma kłopoty z aklimatyzacją w nowym otoczeniu. Lecz pozory mylą, gdyż Lia nie jest wcale tak zwyczajną nastolatką. A dlaczegóż to? A to, dlatego, że jest córką bogatej gwiazdy rocka, ma ogromną posiadłość, matkę eks-modelkę, znane i lubiane rodzeństwo oraz niesamowitą urodę, którą wyróżnia się wśród swoich rówieśników. Więc w czym problem, skoro jest piękna, bogata i do tego inteligentna? Dlaczego jej życie zamienia się w koszmar, gdy podczas walentynkowej dyskoteki podejmuje się wyzwania rzuconego przez przyjaciółkę?

Wszystko to, dlatego, że szkolne „królowe życia”, czyli Kaylie i jej świta są niesamowicie zazdrosne o to, co posiada Lia. Ponadto tego, że są zazdrosne o wszystkie dobre, na które tak właściwie nie miała wpływu, Kaylie zazdrości Lii chłopaka, najprzystojniejszego w szkole, który wybrał główną bohaterkę, a nie ją, szkolną piękność. Wtedy właśnie, mstliwa zazdrośnica postanawia zamienić życie nowej dziewczyny w koszmar, którego nie powstydziliby się reżyserzy filmów grozy. Prześladuje Lię na każdym kroku, wymyśla na jej temat niestworzone plotki, przez co dziewczyna traci pewność siebie i postanawia zniknąć ze swojego otoczenia. Jak potoczą się losy prześladowanej Lii, która wraz ze swoimi przyjaciółmi próbuje przetrwać piekło, jakie zgotowała jej klasowa koleżanka wraz z jej armią klonów?

Trzecia część serii „Kocha, lubi, szanuje…” autorstwa Cathy Hopkins opowiada o losach prześladowanej dziewczyny, która wcześniej była pewną siebie, pełną życia nastolatką, która potrafiła znaleźć przyjaciół zawsze i wszędzie. Jednakże zazdrość i zawiść, które zaślepiły jej klasową koleżankę, doprowadziły do prawdziwej katastrofy. Pewna siebie, towarzyska dziewczyna zamieniła się w cień człowieka, który przemykał korytarzami niezauważony. Siłą plotki, kłamstwa, nieuczciwości i łgarstw, Kaylie zamieniła życie Lii w prawdziwe piekło. Jednakże, Lia, dzięki pomocy przyjaciół i rodziny pokonała swojego wroga, jego własną bronią.

W tej książce sprawdza się wiele powiedzeń. „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” czy też „Nie rób drugiemu, co Tobie nie miłe” są wręcz oczywiste, natychmiast nasuwają się po przeczytaniu książki Cathy Hopkins.

Choć wydaje się być płytka, mało wartościowa, opowiadająca o perypetiach bogatych nastolatek nie jest nią w zupełności. Książka ta opowiada o prawdziwej przyjaźni i miłości, o sile kłamstw i plotek. O wartościach, które, na co dzień spotykamy w życiu, często we własnym środowisku. O problemach, z którymi możemy się zetknąć, niekoniecznie wiedząc, co z nimi począć. Dzięki tej książce część naszych kłopotów się rozwiąże, a jeśli nie mamy takowych to z pewnością zyskamy parę chwil przyjemności. Naprawdę warto przeczytać ;)

• Pozostałe
  • 2010 rok
  • 2011
  • YA Books

Dodaj cytat z książki Królowe życia