Idolki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kocha, lubi, szanuje...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Pop Princess
978-83-237-1925-0
idolki

Przyjaciele z najnowszej serii książek dla młodzieży „Kocha, lubi, szanuje” Cathy Hopkins lubią grę w „całus, wyzwanie, prawda czy obietnica”. Narratorką w drugim tomie jest Becca – dziewczyna, której słomiany zapał nie pozwala w odnoszeniu sukcesów. Dla zabawy – i w odpowiedzi na „wyzwanie” przyjaciół bohaterka decyduje się wziąć udział w konkursie dla młodych talentów. W pierwszej fazie castingu spotyka się zresztą cała piątka – Mac i Soczewa, Lia, Cat i Becca – ale tylko ta ostatnia przechodzi do następnego etapu.
„Idolki” to dość typowa powieść obudowana na kanwie snu o sławie. Nastolatki marzące o karierze przygotowują się do konkursu, który ma wyłonić młode talenty. Muszą oczywiście poradzić sobie z emocjami, rodzącymi się w takich właśnie okolicznościach, mierzą się z gniewem, zawiścią, zmęczeniem, rozmaitymi intrygami. Muszą walczyć ze sobą, z własnymi słabościami i przeciwnościami losu (na przykład brakiem pieniędzy na podróż do Londynu, gdzie ma się odbyć kolejny etap eliminacji) – ale też i ze złośliwymi jurorami, którzy zrobią wszystko, żeby podkopać pewność siebie uczestników konkursu. Muszą pokonać złośliwe rówieśniczki – i w tym natłoku powinności łatwo im zapomnieć o tym, co w życiu najważniejsze. Na szczęście wierni przyjaciele pojawią się w odpowiednim momencie, by przywrócić światu właściwe proporcje.
Cathy Hopkins znowu pisze o spełnianiu marzeń, w dodatku – na różnych poziomach. Ale w odróżnieniu od powieści, które proponują baśniowe zakończenia, w „Idolkach” prowadzi się bohaterów o krok dalej. Becca staje przed ważną decyzją i podejmie ją.

Lenona | 2013-01-10

BARDZO FAJNA KSIĄŻKA :)