Jak zdobyć dziewczynę

Okładka książki Jak zdobyć dziewczynę Sophie McKenzie
Okładka książki Jak zdobyć dziewczynę
Sophie McKenzie Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: All About Eve (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
All About Eve (tom 1)
Six Steps to a Girl
Akapit Press
2007-01-01
2007-01-01
Marta Dąbrowska
Sophie McKenzie literatura młodzieżowa

Może okładki tej serii nie są za piękne, ale miło wspominam te książki z okresu, kiedy byłam młodszą nastolatką. Nie jest to wygórowany romans wysokich lotów, ale książki czytało mi się bardzo sympatycznie i miło. Są takie lekkie o spokojnym charakterze, do poczytania w przerwach między cięższymi lekturami.

Książki były trochę inaczej napisana niż typowe romansidło z którymi mam styczność, bo romanse zazwyczaj są pisane z punktu widzenia dziewczyny, a tym razem przez całą serie można posiedzieć w głowie chłopaka i dowiedzieć się jak on myśli. Jest to dość ciekawa odskoczni od oklepanych romansów.

Książki były trochę inaczej napisana niż typowe romansidło z...

Przebrnęłam kilka pierwszych rozdziałów. Dla mnie styl jest męczący, ale fabuła zapowiadała się nieźle. Może jeszcze kiedyś dam szansę tej pozycji. Ale dopóki nie wykończę bardziej interesujacych książek, ta idzie do kąta.

Szybko i miło czyta się tę książkę, jednak jako dzieczyna nie mogę się zgodzić z paroma aspektami. Więc chłopaku, jeżeli siegasz po tę ksiażkę wiedz, że nie na każdą z nas to działa. Nie zakochujemy się w chłopaku, dlatego, że jest obok i nas wysłucha. Nie zakochujemy się w chłopaku tylko dlatego, że ma takie same zainteresowania. Nie zakochujemy się w chłopaku, bo rzuci nam "nieziemsko seksowne spojrzenie". A co najważniejsze nie zakochujemy się w chłopaku, który jest młodszy!

Jestem zachwycona tą książką! Kupiłam ją koleżance na urodziny i wiedziałam, że chcę ją przeczytać druga.
Opowiada o chłopaku, który zakochał się w dziewczynie, ale nie wiedział co zrobić by zwróciła na niego uwagę. Jego kolega podsuwa mu kilka złotych rad jak to zrobić... Z czasem udaje się!
Jestem zadowolona z tego, że opowieść tą opowiada chłopak. Opowiada o swoich uczuciach, zachowaniach. Gdy miałam jakąkolwiek książkę w rękach podmiotem lirycznym była dziewczyna. A tu jest inaczej z czego się cieszę, bo w końcu jakaś zmiana. Postrzeganie życia przez chłopaka...

Jestem zadowolona z tego, że opowieść tą opowiada chłopak. Opowiada o swoich...

Myślałam, że będzie mi się źle czytało, bo to nie moje klimaty. Ale jak na razie każda książka Sophie McKenzie, którą czytałam była lekka, łatwa i przyjemna i "Jak zdobyć dziewczynę" też taka jest. Chociaż nie wiem czy sięgnę po kolejne części, jeśli rzuci mi się w oczy w bibliotece, albo znajdę ją tak jak tę w namiocie z tanią książką nad morzem to czemu nie :)

Wstyd się przyznać;
przeczytałem i bardzo mi się podobała, i przeczytałbym coś podobnego do tego.
Tata przyniósł stos książek i zostawił na stole. Rzuciłem okiem na tytuły - sięgnąłem właśnie po tą. Powiedziałem sobie; przeczytam tylko stronę, odłożę, żeby nikt nie widział. Nawet nie wiem, jak to się stało, kiedy przeczytałem całą książkę.
Zacząłem nawet sprawdzać te sposoby podane w książce :D, ale dobrze wiem, że nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Książka jednak jak najbardziej na plus, bardzo mi się spodobała.
Tylko rodzice, nie wiedzieć czemu, patrzyli potem na mnie, jakby się mieli zaraz roześmiać.

Wstyd się przyznać;
przeczytałem i bardzo mi się podobała, i przeczytałbym coś podobnego do tego.
Zacząłem nawet sprawdzać te...

Fajna książka :) Polecam

Fajna książka :) Polecam

Piękna, wzruszająca książka;)

Piękna, wzruszająca książka;)

Bardzo wciągająca, fajnie napisana i tym razem (bo najczęsciej opisywane jest przez dziewczyny ich życie uczuciowe) przedstawione z punktu widzenia chłopaka. duży +. ;)

Ciekawa książka;)

Ciekawa książka;)

• 2011
  • W bibliotece
  • Serie
  • 2016
  • Literatura młodzieżowa/dziecięca

Dodaj cytat z książki Jak zdobyć dziewczynę