Milczenie owieczek

83-89291-36-3
aborcja
literatura faktu
Zuzia

Książka ta to rzecz dotyczącą postulowanego prawa do aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej autorstwa jednej z najbardziej znanych feministek polskich wywołująca skrajne uczucia. Autorka stara się zrozumieć, dlaczego Polki mają tak mały wpływ na podjęcie decyzji dotyczącej ich własnej sytuacji i ich prawo, nawet jeśli jest ono łamane.

Ania | 2015-05-05
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 05 maja 2015

Ciekawa , w dużej mierze bazująca na przykładach z literatury i tego jak wraz z upływającym czasem kształtował się pogląd na aborcje.
Myślę,że książka jest napisana w bardzo wyważony sposób więc warto aby zapoznali się z nią i przeciwnicy i zwolennicy aborcji. Chyba też taki zamysł miała sama autorka ,co zresztą bardzo przyzwoicie jej wyszło.
Polecam.

Hilda | 2010-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2010

Polecam tę książkę wszystkim pro-lajfersom, żeby łyknęli nieco dystansu do swoich radykalnych opinii na temat usuwania ciąży. Książka ukazuje wiele przykładów z literatury i historii, które potwierdzają stawiane przez autorkę tezy. Uważam, że warto przeczytać tę książkę. Szczuka napracowała się, żeby stworzyć kompozycję tylu faktów i docierających do każdego ilustracji z przeszłości.

Calamitas | 2014-09-12

Książka zdecydowanie warta lektury bez względu na osobiste nastawienie do autorki. I nie tylko dla kobiet. Chwilami wstrząsająca, otwiera oczy i serca. Najchętniej poleciłabym maniakalnym obrońcom życia poczętego a nienarodzonego.

Zbyszek | 2015-05-11

Autorka zabiera się za pisanie książki o aborcjii a nie wie nawet czy antykoncepcja w Polsce jest dotowana przez państwo (str 7)? Litości...

martaszkola | 2011-10-08

Na początku bardzo sceptycznie podeszłam do tej książki. Zaskoczyła mnie jednak , otworzyła oczy na wiele spraw . Polecam jak najbardziej.

Angelika Kunkel | 2012-03-30

Wiedziałam, że kobiety są w tym świecie zniewolone, ale ta książka uświadomiła mi jak bardzo. I jak bardzo jest przerażający fakt, że kobieta nie ma władzy nad swoim ciałem.

agnieszkak | 2011-03-21
Przeczytana: 10 maja 2011

Momentami miałam wrażenie,że informacje są wyssane z palca(co do danych).

czytuczytamjaczytam | 2016-07-09
amyfoster | 2016-06-01