Tłumaczenie: Robert Biekurawski
Wydawnictwo: Amber
978-83-241-3668-1
przygodowa
Mando Hubert

Oto historia najznamienitszego łucznika w służbie króla Ryszarda. Po śmierci władcy Robin przybywa do Nottingham. By uwolnić miasto od despotycznego szeryfa– i zdobyć względy lady Marion– zbiera drużynę banitów, których morderczym umiejętnościom dorównuje jedynie ich apetyt na życie. Razem łupią wielmożów i naprawiają krzywdy wyrządzone prostym ludziom. A kiedy nad kraj nadciąga niebezpieczeństwo, Robin i jego wyjęci spod prawa kompani stają do walki – za króla i Anglię

Marta | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Film mi się podobał, więc i książka powinna. I może, by tak było, gdybym nie oglądała filmu. Bo to jest dokładnie, całkowicie dokładnie to samo. Mogłabym zrozumieć, gdyby film był taką wierną ekranizacją książki, ale pisanie książki na podstawie filmu przekracza moje zdolności pojmowania.
Jako dziecko w ten sposób "pisałam" swoje książki: własnymi słowami opisywałam to co przeczytałam, albo obejrzałam w telewizji.

Justyna Krystyniak | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

"To jest nowe życie - moje , Robina , nas wszystkich . Budujemy je sami , własnymi rękami , zagospodarowując mały fragment lasu Sherwood , przekształcając głuszę w wioskę i pozwalając naszej osadzie wtopić się w przyrodę (...)
I tak narodziła się legenda... "

Miłek | 2012-11-08
Przeczytana: 15 lipca 2012

Jeśli ktoś chce sobie zaoszczędzić godzin czytania a poznać historię lepiej po prostu obejrzeć film--> krócej a treść taka sama.

Jędrek | 2013-09-18
Przeczytana: 01 stycznia 1970

Piękna legenda rozwijająca wyobraźnię i wrażliwość

Trebor | 2013-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Inne spojrzenie na historię Robin Hooda, a raczej jakby prolog do znanej powszechnie opowieści. Mimo, że wcześniej obejrzałem film niewiele scen przypomniało mi się dzięki książce (jedynie bitwa na plaży). Polecam.

WiktoriaZałuska | 2016-06-15
CadillacHarry | 2016-03-05