Sześć świętych kamieni

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Cykl: Jack West Jr (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
The six sacred stones
komandosi, apokalipsa
Beata

Kolejna powieść przygodowa australijskiego pisarza, wielbiciela Indiany Jonesa, kontynuacja „Siedmiu cudów starożytności”. Od prawie dwóch lat Jack West żyje na australijskiej farmie, wychowuje przybraną córkę i jak ognia unika kontaktu z siłami wojskowymi. Dzięki jego działaniom, od marca 2006 roku na froncie nie zginął żaden Australijczyk. Nietykalność kończy się 21 sierpnia 2007 roku....

Od prawie dwóch lat Jack West żyje na australijskiej farmie, wychowuje przybraną córkę i jak ognia unika kontaktu z siłami wojskowymi. Dzięki jego działaniom, od marca 2006 roku na froncie nie zginął żaden Australijczyk. Nietykalność kończy się 21 sierpnia 2007 roku. Żołnierz australijskich sił specjalnych ginie od kuli irackiego rebeliant…
Max Epper, znany pod kryptonimem Mistrz, odkrywa, ze światu grozi Apokalipsa. Ciemne Słońce, ogromna plama antymaterii, niedługo pochłonie galaktykę. Istnieje Machina zdolna powstrzymać kataklizm, by ją uruchomić potrzeba jednak sześciu świętych kamieni. Miejsce ukrycia czterech z nich jej znane, dwa pozostałe trzeba dopiero odnaleźć…
Kiedy farma Jacka zostaje zaatakowana przez komandosów, ten wie, że nie ma ani minuty do stracenia. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem, który zawiedzie Westa aż do egzotycznych Chin.

Basieq | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 maja 2014

Ciekawie napisana przygoda. Jest to pierwsza książka tego autora po którą sięgnęłam i musze strwierdzić, że było to dla mnie ciekawe zaskocenie. Błyskotliwość, akcja i nieco mistycyzmu, ale jednak czegoś mi brakowało. Czasami autor przeskakiwał z jednego wydarzenia na drugie pomijając gdzieś opisy sytuacji.
Jednak duży plus za pomysł na książkę.
Na pewno przeczytam inne ksiązki tego autora.

eR_ | 2014-03-09

Trochę nużąca w porównaniu z pierwszym tomem,a za zakończenie autor dostał wirtualnie w zęby ode mnie ..

wirydiana | 2011-09-19
Przeczytana: 17 września 2011

Po przeczytaniu "Siedmiu cudów Starożytności" wydawało się, że nasz świat został uratowany już na zawsze i nic nie może mu zagrozic. Nic bardziej błędnego. Tartar jak się okazuje był tylko wstępem do totalnej zagłady i choc udało się na chwilę zapobiec katastrofie to nadal zagraża nam całkowite unicestwienie. Jest jednak dzielna ekipa, która zamierza uratowac ludzkośc - Jack West i jego oddział, Lily, Mistrz, Zoe i inni. Tworzą razem niesamowitą grupę zdolną wygrac nawet z samym diabłem. W nadchodzącej rozgrywce potrzebne będą im nie tylko niecodzienne umiejętności, którymi dysponują, ale także spora doza szczęścia, gdyż na drodze do celu staną im, jak zwykle, niebezpieczni przeciwnicy. Walka toczyc się będzie na wielu frontach. A ponieważ nagrody są niezmiernie cenne np: wiedza o niewyczerpanym źródle energii więc i będzie ona zażarta i bezkompromisowa.
Tym razem los będzie nas wiódł razem z bohaterami książki przez Chiny, ruiny Stonehenge, Egipt do serca dżungli gdzie żyje...

dagcia | 2015-10-19

Kiedy czytałam tą książkę miałam wrażenie że jest to połączenie Indiany Jonsa i Inspektora gadżeta :) Od pierwszej do ostatniej strony akcja galopuje. Czyta się bardzo przyjemnie :) Gorąco polecam :)

froogg | 2014-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: listopad 2010

Typowy Reilly - czyta się jednym tchem i cały czas jest się ciekawym co będzie dalej.

lemmur | 2011-07-18

genialna.! muszę przeczytać inne części.

womeninlove | 2011-09-02
Przeczytana: 09 listopada 2010

Książka ma naprawdę wspaniałą fabułę, tak jak nie lubię za bardzo sensacji w tym momencie przestałam zwracać na to uwagę. Połknęłam ją za jednym zamachem nie śpiąc przez całą noc.
Gorąco polecam

Tomek | 2010-09-06
Przeczytana: 05 września 2010

Kolejny Reilly i kolejna jazda bez trzymanki:) Szkoda, że aby poznać dalsze losy Westa i jego dream-teamu trzeba czekać aż wydawcy ruszą 4 litery i wydadzą kolejną część. Ale warto.

Rikki77 | 2013-05-22
Przeczytana: 2012 rok

Fajna... jednak od czasu do czasu troszke mnie nudziła, jednak dla wielbicieli przygodówek będzie jak znalazł :)

strategos | 2012-11-11

Dziwi mnie tak wysoka ocena tej książki. Według mnie to nic specjalnego. Taki Indiana Jones "w literach". ;)

Znak kryminał 300x500