Na łeb, na szyję

Tłumaczenie: Danuta Dowjat
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Da Capo
Head over heels
8371571909
dziewczyna, szkoła, loteria
Liwia

Gale nie należy do dziewcząt zafascynowanych sportem - mówiąc szczerze, jest skończoną "łamagą", a przynajmniej tak o sobie myśli. Nie należy też do osób, które mają szczęście w grach losowych; jeszcze nigdy niczego nie wygrała. A jednak w loterii organizowanej na szkolnym balu zdobywa główną nagrodę. Niestety, na tym jej szczęście się kończy, okazuje się bowiem, że główną nagrodą jest...

A jednak w loterii organizowanej na szkolnym balu zdobywa główną nagrodę. Niestety, na tym jej szczęście się kończy, okazuje się bowiem, że główną nagrodą jest możliwość uczestniczenia w spływie pontonem. Dziewczyna niewątpliwie zrezygnowałaby z okazji, gdyby nie prospekt otrzymany od firmy organizującej tę imprezę, a konkretnie zdjęcie niezwykle przystojnego chłopaka, który pracuje tam jako sternik.

Jakie jednak ma szanse taka "łamaga" jak Gale, zwłaszcza kiedy już pierwszego dnia daje pokaz swej niezdarności, wypadając z pontonu?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: scan własny

magdalenardo | 2015-10-11
Przeczytana: 26 września 2015

Czy można zwrócić na siebie uwagę na najprzystojniejszego chłopaka pokazując wyraz swej nieprawdopodobnej niezdarności już przy pierwszym spotkaniu? Jak to mówią, miłość nie wybiera, prawda? Dlatego nie warto zrażać się niepowodzeniami, uwierzyć w swój urok osobisty i przeznaczenie. Wystarczy trochę cierpliwości :)

Gale Stover uważała się za wyjątkową "łamagę". Na lekcjach wuefu dosłownie nic jej nie szło, ani gimnastyka, ani gry zespołowe. Dlatego gdy wygrała główną nagrodę w szkolnej loterii, pomyślała, że to raczej jakaś kpina! Nagrodą był bowiem udział w weekendowym spływie pontonowym po rzece Massequot. To przecież dla niej straszna kara! Ona i spływ pontonem? Taka niezdara?! Przecież taki wypad w jej wykonaniu z góry skazany jest na porażkę, a przecież przez nieuwagę może narazić na niebezpieczeństwo także pozostałych uczestników. Dziewczyna planowała oddać swą nagrodę przyjaciółce Patty, gdy jej wzrok przykuł pewien szczegół na folderze reklamowym "Wodnych...

To już druga książka,którą przeczytałam z tej serii.Uważam że ta seria jest godna uwagi.Książki z tej serii są na jeden wieczór,dla relaksu.
Na łeb,na szyję jest napisana językiem młodzieżowym.Fabuła dosyć ciekawa choć więcej się spodziewałam po tej lekturze.Myślałam że więcej rzeczy zostanie poruszonych,ale już po paru stronach spostrzegłam że to zwykła historia dziewczyny ze słaba kondycją. Osoba z okładki moim zdaniem wcale nie pasuje do opisu głównej bohaterki.SZKODA!
Gale to fajna dziewczyna o kręconych włosach.lekcje w-f to dla niej istne piekło i pasmo upokorzeń.mimo swojego wyglądu wcale nie jest typem sportowca.Jej życia się zmienia,gdy wygrywa wycieczkę na szkolnej dyskotece,gdzie jedzie wraz z najlepsza przyjaciółką Patty. Nie jest przekonana do tego wyjazdu.Ale później nie żałuje niczego.A dlaczego na to pytanie znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu tej książki.

Przepraszam za tak słabe zdjęcie okładki ale innego po...

maja95 | 2014-12-25
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Będąc w podstawówce razem z przyjaciółką przeczytałyśmy wszystkie dostępne książki z tej serii w naszej miejskiej bibliotece, łezka się w oku kręci jak historie tych dziewczyn były dla nas całym światem, a my dyskutowałyśmy na temat poczynań bohaterek.... Polecam każdej młodszej kobietce nie tylko tą książkę, ale i pozostałe :)

Przeczytałam wiele książek tej serii , w których można było przewidzieć bo będzie dalej, ale ta to już mnie wkurzyła. ! Dosłownie.;) Już po pierwszym czy drugim rozdziale można było przewidzieć, że Gale wygra nagrodę na loterii. A potem, że spodoba się Robby'emu. I właśnie to mają w sobie książki z tej serii. Są do przewidzenia. Myślę, że gdyby autor książki nie pisał od pierwszego rozdziału o wątku książki byłoby ciekawiej. Ale z drugiej strony podobają mi się te książki. Są lekkie i szybko je się czyta. Gdy przeczytałam pierwszą książkę z tej serii brałam się za następne, tak mi się spodobała. Cóż, czasami na prawdę denerwują mnie takie książki. Ale kocham te książki i całą serię i nie zamierzam przestawać jej czytać. Są lepsze i gorsze książki. ;d

Gazowana | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Musze przyznac jak dotad tą czesc czytalam najdluzej, chyba cos okolo miesiaca. Sama nie wiem dlaczego. Najpierw przeczytalam piec rozdzialow i mnie znudzilo. Bralam ja do reki i ilekroc przeczytalam kartke mnie nie ciekawilo i ją odkladalam. Jednakze niepotrzebnie. Potem mnie zaciekawilo. Chociaz przyznaje moglo byc wiecej akcji.

Bakteryjaa | 2010-12-10
Przeczytana: listopad 2010

Myślałam, że będzie nudna, jednakże bardzo mi się spodobał miłosny wątek.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 28 lutego 2006