Niechciane

Okładka książki Niechciane Kristina Ohlsson
Okładka książki Niechciane
Kristina Ohlsson Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Fredrika Bergman (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Fredrika Bergman (tom 1)
Askungar
Prószyński i S-ka
2010-06-15
2010-06-15
Grażyna Pietrzak-Porwisz
literatura szwedzka Fredrika Bergman

Bardzo dobrze przemyślana historia i równie dobrze opisana. Książkę czyta się ekspresowo, wciąga i nie nudzi nawet przez moment. Bohaterowie charakterystyczni, ale fajnie, że nie są nieskazitelni. Autorka zgrabnie podpuszcza czytelnika i zwraca uwagę w stronę domniemanych sprawców, a w efekcie zaskakuje do końca.

Emocje od początku do końca.
Jak dla mnie to wspaniały thriller, który polecam. Autorka budując napięcie, pozwala czytelnikom utożsamiać się z ekipą prowadzącą śledztwo i być z nimi w trakcie poszukiwania odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytanie : Kto może być aż tak okrutnym i bezwzględnym człowiekiem żeby mordować niewinne dzieci ?
Temat bardzo trudny, ale Kristina Ohlsson poradziła sobie z nim doskonale.
Chętnie przeczytam kolejne części cyklu !

Emocje od początku do końca.
Temat bardzo trudny, ale Kristina...

Pozytywne zaskoczenie. Sięgnęłam po tą pozycję głównie z powodu spodziewałam skandynawskiego stylu, za którym przepadam. I owszm, był na swoim miejscu, ale co więcej, trafiła się naprawdę oryginalna, nieoczywista intryga. A o to akurat ostatnio niełatwo w zalewie setek podobnych do siebie kryminałów.

Uwaga to seria. Mnie nie wciągnęła ta więc nie sięgnę po inne

Uwaga to seria. Mnie nie wciągnęła ta więc nie sięgnę po inne

Książka ciekawa i szybko się ją czyta. Nie mam zastrzeżeń. Polecam.

Książka ciekawa i szybko się ją czyta. Nie mam zastrzeżeń. Polecam.

Bardzo przyjemna i wciągająca lektura. Na pewno sięgnę po następny tom.

Bardzo przyjemna i wciągająca lektura. Na pewno sięgnę po następny tom.

Niestety poległam, chyba ze względu na to, że sama mam malutkie dziecko, nie mogłam jej czytać. Budziła we mnie lęki i strach o własne dziecko.

Odkąd sama mam dziecko, takie historie przyprawiają mnie o gęsią skórkę. Porwanie dziecka to coś niewyobrażalnego, a zrobienie mu krzywdy woła o pomstę do nieba.
Momentami książka była bardzo brutalna. Trzymała w napięciu.
Matki mogą mieć przez nią koszmary...

Momentami książka była bardzo brutalna. Trzymała w napięciu.
Matki mogą mieć przez nią koszmary...

Zaczęłam czytać Papierowego chlopca i po ok. 100 stronach zorientowałam się, że to seria. A że intryga powieści i styl autorki przypadły mi do gustu to wybrałam się do biblioteki po pierwszy tom.

Jak dobrze trafić na rasowy kryminał, soczysty thriller pełen napięcia i niepokoju. Niby wszystko już było, a jednak tchnie świeżością. Autorka dobrze buduje napięcie i rozwija akcje, tworzy ciekawych bohaterów i antybohaterów. Ukazuje moralne dylematy i codzienne problemy na tle okrutnych zbrodni. Czytelnikowi wydaje się, ze jest mądry i nie dał się zwieść a jednak autorka pokazuje mu *figę z makiem* i puszcza do niego oko.
Krotkie rozdziały, zmiany bohaterow i perspektywy to dla mnie duży plus. Zawsze wtedy trudniej mi książkę odłożyć. Kolejnym plusem jest normalny detektyw. Bez nałogów, problemów ze sobą i prawem. W książce trafiamy także na ciekawą kobiecą postać i jej rolę w męskim, policyjnym świecie.
I chociaż mam pewne zastrzeżenia to powieść te odebrałam bardzo dobrze. Świetny kryminał, który trudno odłożyć na półkę i iść spać. Moim zdaniem Ohlsson (póki co) przebija Lackberg. Polecam

Moje pierwsze spotkanie z autorką i niezbyt udane. Męczyłam się czytając - raz mniej, raz więcej. Skończyłam ją tylko dlatego, że mimo (według mnie) zbyt wolnej akcji i braku jakiegokolwiek klimatu, byłam ciekawa jak się to wszystko zakończy i powiem szczerze, że zakończenie również mnie trochę rozczarowało.
Raczej nie sięgnę po kolejne książki autorki.

Raczej nie sięgnę po kolejne książki autorki.

• Literatura skandynawska
  • Kryminały