Dialog lustra

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Ojos de perro azul
Opowiadania
Arek

Zawartość zbioru Trzecia rezygnacja Drugie żebro śmierci Ewa w środku kota Gorycz dla trzech lunatyków Dialog lustra Oczy niebieskiego psa Kobieta, która przychodziła o szóstej Nabo, Murzyn, który kazał czekać na siebie aniołom Ktoś rozrzuca te róże Noc sępów Monolog Izabeli patrzącej na deszcz w Macondo Posłowie [Gabriel García Márquez, "Dialog lustra"; Wydawnictwo Literackie,...

Zawartość zbioru

Trzecia rezygnacja
Drugie żebro śmierci
Ewa w środku kota
Gorycz dla trzech lunatyków
Dialog lustra
Oczy niebieskiego psa
Kobieta, która przychodziła o szóstej
Nabo, Murzyn, który kazał czekać na siebie aniołom
Ktoś rozrzuca te róże
Noc sępów
Monolog Izabeli patrzącej na deszcz w Macondo
Posłowie

[Gabriel García Márquez, "Dialog lustra"; Wydawnictwo Literackie, Kraków 1976. Wydanie I]

Leśna_czytelnia | 2014-02-06

Zbiór Dialog lustra, choć liczący niespełna dziewięćdziesiąt stron, jest lekturą wymagającą, podczas czytania towarzyszy nam uczucie przygnębienia, przerażenia, wewnętrznej ciężkości i niepokoju. Mario Vargas Llosa o twórczości Marqueza powiedział: „Demony jego życia są tematem jego dzieła”. Po lekturze tych opowiadań jesteśmy w stanie to uwierzyć.

borsuczek | 2012-08-21

rewelacja,kocham te opowiadania wszystkie razem i każde z osobna

Noemi | 2013-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2013, Nobliści

Zbiorek opowiadań dotyczących śmierci - tematu, który od zawsze jednocześnie człowieka przyciąga, jak i odpycha, hipnotyzuje i fascynuje.
Marquez jak Marquez, jak zawsze pomysłowo, niebanalnie, przedziwnie, strasznie i pięknie. Inaczej niż wszyscy, a do tego po każde z opowiadań sięgało się jak po zakazany owoc.
Jest tylko jedno "ale", ale... no właśnie, znowu "ale" - nie mam pojęcia, czy to wpływ prozy noblisty, czy mojego własnego zamyślenia, zasklepienia w tym procesie chłonięcia, miałam jednak wrażenie, że czytam wszystkie te opowieści jakby nieobecnie, myślami będąc daleko, nie mogę się skoncentrować, choć przecież pamiętam, o czym traktowały. Może to kwestia klimatu tych historii, irytujące i nowe zarazem doświadczenie.

yellow90 | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Znakomite opowiadania, balansujące na granicy jawy i snu, życia i śmierci.

olaf2009 | 2015-07-09
Przeczytana: 04 sierpnia 2015