Bardzo stary pan z olbrzymimi skrzydłami

Tłumaczenie: Zofia Chądzyńska
Wydawnictwo: Muza
Un señor muy viejo con unas alas enormes
83-7200-982-1
Arek

Takiego wydania wyboru opowiadań Gabriela Garcíi Márqueza jeszcze nie było: po pierwsze, prezentowane są w nim opowiadania z różnych tomów (od "W tym mieście nie ma złodziei" po "Dwanaście opowiadań tułaczych"), po drugie zaś, opowiadania umieszczone w tej specyficznej antologii zostały zilustrowane. Magia literatury wzbogacona zostaje o magię kolorów i obrazów, a przede wszystkim o wyobraźnię bliską baśni.

[Muza, 2001]

Przepiękne kolekcjonerskie wydanie opowiadań znanych ze zbiorów. Ilustrowana pastelami, bardzo oryginalnie oddającymi nastrój opowieści.

Agata | 2012-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Marquez
Przeczytana: 15 września 2012

Przepiękne wydanie, wybranych opowiadań Marqueza. Cudne malunki dodają surrealistycznego uroku właściwego jego twórczości. Zdecydowanie warto dodać tę pozycję do swojej kolekcji.

Monika Góźdź | 2010-08-16

posiadam ta ilutrowana wersje i warto oprocz bogatego tekstu kupic ja chociaz dla tych rysunkow na prawde dobrze "zrobiona" ksiazka warta siegnieci po nia

marrakuja | 2010-07-16
Przeczytana: 2008 rok

Świetne opowiadania, przepięknie wydane!

Synonimia | 2016-08-04

(autor polecany przez o. Adama Szustaka)

telpsyhora | 2012-11-19

ulubione opowiadanie