Bardzo stary pan z olbrzymimi skrzydłami

Wydawnictwo: Muza
Un señor muy viejo con unas alas enormes
8372009821
Arek

Takiego wydania wyboru opowiadań Gabriela Garcíi Márqueza jeszcze nie było: po pierwsze, prezentowane są w nim opowiadania z różnych tomów (od „W tym mieście nie ma złodziei” po „Dwanaście opowiadań tułaczych”), po drugie zaś, opowiadania umieszczone w tej specyficznej antologii zostały zilustrowane. Magia literatury wzbogacona zostaje o magię kolorów i obrazów, a przede wszystkim o wyobraźnię bliską baśni.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza S.A., 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Isiliel | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

To zaskakujące, jak wiele znaczy dla książki estetyka wydania. Wielkoformatowe, ilustrowane wydanie w twardej oprawie sprawiło, że po raz pierwszy w życiu pisarstwo Márqueza wydało mi się bliskim i pełnym ciepła. Dotąd czytałam jego książki z zachwytem przemieszanym z pewnym rodzajem lękliwego szacunku - tymczasem lektura „Bardzo starego pana…” napełniła mnie przede wszystkim czułością. Dziwny jest ten mój powrót po latach do prozy ukochanego twórcy. Myślę, że gdyby przy okazji mojego pierwszego zetknięcia z Márquezem ta właśnie książka trafiła do moich rąk, zupełnie inaczej patrzyłabym na cały jego dorobek pisarski.

Przepiękne kolekcjonerskie wydanie opowiadań znanych ze zbiorów. Ilustrowana pastelami, bardzo oryginalnie oddającymi nastrój opowieści.

Agata | 2012-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Marquez
Przeczytana: 15 września 2012

Przepiękne wydanie, wybranych opowiadań Marqueza. Cudne malunki dodają surrealistycznego uroku właściwego jego twórczości. Zdecydowanie warto dodać tę pozycję do swojej kolekcji.

Monika Góźdź | 2010-08-16

posiadam ta ilutrowana wersje i warto oprocz bogatego tekstu kupic ja chociaz dla tych rysunkow na prawde dobrze "zrobiona" ksiazka warta siegnieci po nia

marrakuja | 2010-07-16
Przeczytana: 2008 rok

Świetne opowiadania, przepięknie wydane!

Synonimia | 2016-08-04

(autor polecany przez o. Adama Szustaka)

telpsyhora | 2012-11-19

ulubione opowiadanie