Genevieve

Genevieve
836037631X
Genevieve, powieść
Divian

Genevieve – piękna, niezależna kobieta sukcesu oraz jej mąż, naukowiec w dziedzinie medycyny, wiodą dostatnie życie w Los Angeles. Wszystko zmienia się, kiedy jadą na pogrzeb babki. Sekrety rodzinne Genevieve wychodzą na jaw, a jej mąż zaczyna fascynować się młodą i pełną temperamentu szwagierką.

nellanna | 2010-11-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2010

Esencjonalna, przeniknięta na wskroś erotyzmem, inteligentna powieść nie tylko o miłości, pożądaniu, ale i życiowych, ważnych wyborach. Sporo tu seksu, ale i walki. Między kobietą i mężczyzną w małżeństwie. Między wspomnieniami koszmarów a teraźniejszością. Między następstwami naszych uczynków.Błyskotliwe potyczki słowne. Nonszalancko, oryginalnie potraktowana tematyka społeczna. Szereg bystrych obserwacji, wziętych z życia.To jedna z tych książek, po których przeczytaniu muszę wziąć głęboki oddech i sporo wrażeń przemyśleć.Jej lektura sprawia, że myślę inaczej o problemach Afroamerykanów. Niby niewiele nowego wniosła, w to, co znam i przeczuwam, ale jakże świeże i mądre są te spostrzeżenia.Na pewno E.J.D. rozpalił moją ciekawość ku innym swoim książkom.

anador | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Początkowo myślałam, że to będzie stosunkowo ciekawa, lekka lekturka o zabarwieniu erotycznym. Krótko potem tego zabarwienia było jak dla mnie za dużo - seks? ok. Namiętność? ok. Jestem dużą dziewczynką ;-) Jednak ze strony na stronę, z akapitu na akapit ten seks robił się coraz bardziej wulgarny, bliżej mu było to taniej pornografii niż do erotyki. To zrodziło we mnie niesmak. Mocno zwątpiłam. Przez chwilę czułam się wręcz zażenowana, jakbym została przyłapana na czytaniu harlequina ;-) Mimo wszystko jakaś siła odśrodkowa kazała lecieć dalej, poczekać. Dałam szansę Autorowi.. I odwdzięczył mi się za to! Po skończonej lekturze, mając teraz jej spójną całość przed oczami wiem, że to wszystko miało swój sens, było celowe, w pełni zamierzone. I cieszę się, że nie przerwałam lektury. To była całkiem ciekawa przygoda literacka. Nie na tyle, by piać z zachwytu, ale wystarczająco, by mieć ochotę na kolejne spotkania z Autorem.
Kilka godzin po przeczytaniu... Nie napisałam wcześniej...

eva40 | 2013-05-14
Przeczytana: styczeń 2011

Książkę dostałam w prezencie ... ale po przeczytaniu nie mam ochoty już na tego autora. Dla mnie zbyt przesycona erotyzmem. Można przeczytać ale chyba tylko by poznać autora a czy warto to niech każdy oceni wedle siebie.

wicHurka | 2010-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2010

Początek w całkowicie odmiennym stylu niż zakończenie. Właściwie to musze przyznac, że ta książka mnie wciągnęła. Tak, podobało mi się, choc jak już zostało wspomniane, miejscami jest zbyt p r o s t o. I jak dla mnie nadzbyt wulgarnie, ale to tylko miejscami.

Lucy_czyta | 2010-10-17
Przeczytana: 17 października 2010

Wahałam się między dwoma a trzema gwiazdkami. "Seks" przeważył, że książka dostała ode mnie ocenę "średnią". Być może jestem na takim etapie w życiu, że tego rodzaju erotyzm, który tutaj przebrzmiewa na każdej niemal stronie, zupełnie do mnie nie przemawia. Podobno E.J. Dickey (tak mówi opis z okładki) jest pisarzem z list NY Times'a. Zastanawia mnie to, ponieważ opisywane przez niego romanse, przeważnie oddane bardzo realistycznie, w pewnych momentach trącą prostactwem. Mam wrażenie, że świadome swojej seksualności kobiety nie złapią się na ten rodzaj lektury. Za mężczyzn nie odpowiadam...

magles | 2011-05-25
Przeczytana: 24 maja 2011

Książkę dałabym na półkę z literaturą erotyczna. Czytając ją można poznać pragnienia mężczyzny. Bardzo ciekawa historia biednej rodziny.

malutkaga | 2012-06-12
Przeczytana: lipiec 2011

Pełna zwrotów,zaskakaująca chwilami erotyczna poprostu dobra książka jest w niej to wszystko co powinno być w dobrym dziele.

CzytamwFirmie | 2014-10-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jednych zachwyca, innych zaś odpycha. A to czemu ? Ponieważ nasycona jest
erotyzmem i wybujałą fantazja autora. Jednak nie jest to jedyna tematyka tej książki. Seksualna fabula przeplata się z koszmarami przeszłości bohaterki oraz śmiercią w rodzinie.

Poukładane życie Genevieve zmienia się diametralnie z chwilą przybycia na pogrzeb wraz ze swoim mężem.

Bohaterka żyje w kłamstwie, co w końcu odwraca się przeciwko niej.

Rzekoma siostra, z którą zaczyna romansować mąż Gen, w ostateczności okazuje się jej..... córką. Zaskoczeni? Ja byłam.

Praktycznie na każdej stronie książki można wychwycić elementy bujnej seksualnej wyobraźni Dickey'a. Oj facet ma temperament skoro napisał taka powieść.

Z jednej strony pobudzająca zmysły, z drugiej poruszająca i wzruszająca.

Według mnie warta przeczytania.

Lena | 2013-12-29
Przeczytana: 31 lipca 2010

gdy sekret tworzy sekret życie zamienia się w bieg za prawdą...
Jednym tchem przeskakuje się erotyczne opisy i straszne powroty do przeszłości, wchodząc w głąb własnej osobowości nie znając swojej tożsamośći.

hopsa | 2012-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Książka wciągająca, bardzo erotyczna,czasami lekko perwersyjna, eteryczna z zaskakującym zakończeniem. Godna polecenia ;)