Femme fatale: Życie i tragiczna śmierć Assii Wevill, rywalki Sylvii Plath

Tłumaczenie: Katarzyna Stasiuk
Seria: Czas i ludzie
Wydawnictwo: Videograf II
A Lover of Unreason: Assia Wevill, Sylvia Plath's Rival and Ted Hughes' Doomed Love
Cathhhy

Historia życia i samobójczej śmierci Assi Wevill, kobiety, dla której Ted Hughes zostawił Sylwię Plath. To barwna opowieść o wielkiej miłości i o demonicznym mężczyźnie, który ma na sumieniu życie dwóch swoich partnerek i własnego dziecka. Autorzy książki przez 15 lat gromadzili materiały na temat tajemniczej kobiety, która podobnie jak jej poprzedniczka popełniła samobójstwo, dowiadując się o kolejnym romansie Hughesa. Poddając szczegółowej analizie osobiste zapiski, pamiętniki, listy, artykuły prasowe i wiersze, opisali nie tylko sześcioletni burzliwy związek kochanków, lecz także stworzyli ważny przyczynek do biografii Sylwii Plath.

MadameShepard | 2014-10-31

Nie da się spokojnie czytać o tak głupiej kobiecie, zwłaszcza wiedząc, że zabiła siebie i dziecko. Ale książka jest napisana bardzo dobrze.

fantasy | 2013-02-27

Och pierwszy raz tak bardzo zaciekawiła mnie czyjaś biografia. Przykre, że sięgnęłam po nią tylko za sprawą Sylvii Plath, ale i tak mimo to cieszę się, że udało mi się ją przeczytać.
Odpowiednio napisana. Czyta się ją tak lekko i szybko.. I do tego ciekawa i to bardzo bardzo. Chociaż rozdział,w którym opisana jest śmierć Assii i Shury,chyba jestem za wrażliwa, bo wzbudził we mnie mnóstwo myśli. Jednakże jestem zachwycona tą książką.

Bez_szału | 2016-10-03
minstrelka | 2015-10-25