Jej mąż: Ted Hughes i Sylvia Plath

Tłumaczenie: Paweł Łopatka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Her Husband. Hughes and Plath - a Marriage.
83-08-03690-2
Sylvia Plath, biografia
Cathhhy

"Jej mąż. Ted Hughes i Sylvia Plath" to opowieść o dramatycznym związku pary najwybitniejszych poetów XX wieku Sylvii Plath i Teda Hughesa. Ukazuje psychologiczne portrety obu postaci - Amerykanki, która próbuje połączyć ideał mieszczańskiego życia z twórczością poetycką, oraz niekonwencjonalnego, swobodnego artysty. Dwa buntownicze charaktery, dwa światopoglądy, jedna miłość do poezji. Książka, zaliczana do kanonu literatury poświęconej postaciom Plath i Hughesa, zajęła czołowe miejsce na liście bestsellerów "Los Angeles Times".

_Moonshine_ | 2016-12-27
| 2016-11-19