Sekutnica

2004-01-14
8388461923
Iwona Chamska
sekutnica small bertrice

Standardowy romans historyczny, z jak zwykle u tej autorki, dość mocno rozbudowanym wątkiem erotycznym. Młodziutka Arabella Grey, wychowywana przez matkę, musi poślubić jakiegoś wysoko postawionego mężczyznę, żeby pomógł jej bronić rodzinnej warowni, znajdującej się na pograniczu Anglii i Szkocji. Król wybiera Jaspera Keane'a, którego wysyła do majątku narzeczonej. Niestety wybór fatalny, o czym król Ryszard pojęcia nie ma. James nawiązuje romans z matką narzeczonej strasząc ją, że jeżeli mu się nie odda, to będzie napastował swoją narzeczoną nie czekając aż skończy ona 14 lat. Matka mu ulega, córka nie ma o niczym pojęcia. w dniu ślubu arabella zostaje porwana przez szkota, Travisa Sutarta. Jak się okazuje, parę lat wcześniej, James uwiódł i brutalnie zamordował jego narzeczoną. Matka hrabiego namawia go do poślubienia dziewczyny. Ten niechętnie, ale się zgadza. Oczywiście, zaczynają oboje pałać do siebie namiętnością, małżeństwo wydaje się być udane. Arabella jednak, jako piękna kobieta, wpada w oku młodemu Jamesowi, przyszłemu królowi Szkocji. Jak dotąd żadna mu nie odmówiła swoich wdzięków.
Zachęcam was do sprawdzenia, czy była tą pierwszą odmawiającą, czy kolejną zdobyczą:)
Książka momentami banalna, powodująca rozbawienie ,ale chyba o to właśnie autorce chodziło. Jej atutem jest na pewno dobrze opisane tło historyczne. Walki w Anglii pomiędzy ostatnim z Lancasterów Ryszardem III, a roszczącym sobie prawa do tronu- Henrykiem Tudorem. Ciekawie został przedstawiony dwór szkocki i dwór francuski, na których to dworach nasza bohaterka gościła. Dla mnie historia w tle jest zawsze plusem dla książki, dlatego jeżeli macie ochotę na odrobinę rozrywki, to zachęcam do czytania:)

Literatura najwyższych lotów to to nie jest, dlatego jeśli ktoś nie lubi takiej, to na pewno mu się ta pozycja nie spodoba.Mamy tu wiele wątków między innymi: małżeństwo aranżowane , odwieczna walka dobra ze złem no i oczywiście miłość, która pokonuje wszystkie przeszkody i wiecznie zwycięża.Wszystko to na tle XV wiecznej Anglii. Czasem jest zabawnie ,czasem głupiutko i naiwnie ,czasem książka wręcz drażni. Wywołuje skrajne emocje i chyba o to chodziło autorce.

Zaletą jest wiele zwrotów akcji...

Zaletą jest wiele zwrotów akcji...

Nic odkrywczego. Romans historyczny do przeczytania w jeden dzień.

Nic odkrywczego. Romans historyczny do przeczytania w jeden dzień.

• Romans historyczny
  • Małżeństwo z rozsądku