Skradziona narzeczona

Okładka książki Skradziona narzeczona Brenda Joyce
Okładka książki Skradziona narzeczona
Brenda Joyce Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Rodzina Warenne (tom 6) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść Historyczna literatura obyczajowa, romans
Rodzina Warenne (tom 6)
New York Times Bestselling Authors: Powieść Historyczna
Stolen bride
HarperCollins
2009-08-28
2009-08-28
Michał Jankowski
de Warenne

Kolejna część rodu de Warenne. Może nie tak fajna jak poprzednia, ale warto przeczytać.

Piękna książka, wzruszająca, warto przeczytać...

Piękna książka, wzruszająca, warto przeczytać...

„Skradziona narzeczona” Brendy Joyce jest słabiutka, nawet jak na romans. W powieści w zasadzie dzieję się niewiele, historia bardzo przewidywalna, bohaterowie jednowymiarowi. W dodatku główna postać kobieca jest irytująca do granic możliwości. A jeśli chodzi o część romansową to brakuje tu jakiegokolwiek wyrachowania, wszystko takie, jakby walić siekierą, ona ciągle jęczy: ach, przeleć mnie, apotem narzeka: och, co ty mi zrobiłeś. I tak przez całą książkę. Do tego dżentelmeni aż ociekają słodyczą, a ci źli to już z piekła rodem. Dla mnie rozczarowanie.

Trochę nudna fabuła i sposób opisywania emocji bohaterów, ale tak to spoko.

Trochę nudna fabuła i sposób opisywania emocji bohaterów, ale tak to spoko.

To jeden z nielicznych romansów, przy którym nie byłam do końca pewna czy na pewno dobrze się skończy? Ze łzami w oczach czekałam czy naprawdę reklama sprzed 30 lat - "harlequin- zawsze dobre zakończenie" kłamie???

Seana O'Neila znałam z poprzedniej części cyklu pt.: "Nagroda". Już wtedy bardzo go polubiłam, taki porządny chłop! Jak zaczęłam czytać tą część to aż nie mogłam się pogodzić, że jego życie taki kijowo się potoczyło. Naprawdę byłam poruszona jak wiele wycierpiał i to niesłusznie.

Książka opisuje historię Seana (młodszego brata Devlina),który niesłusznie oskarżony o wywołanie buntu w irlandzkiej wiosce zostaje skazany na śmierć. Ucieka z więzienia w swoje rodzinne strony, gdzie dowiaduje się, że jego ukochana przyrodnia siostra zamierza wyjść za mąż za Anglika. W szale porywa dziewczynę, która zamierza pomóc mu w ucieczce. Sean jest zupełnie innym mężczyzną niż ten, którego znała Elle. Przeżył straszliwą traumę, męczą go koszmary i nie potrafi odnaleźć się w życiu. Oboje czują do siebie inną miłość, nie jak brat i siostra.

Strasznie mnie w nim denerwował ten brak zaufania do Elle. Dziewczyna oddana, gotowa za niego oddać życie a on tak bardzo ją odrzucał. Niby z troski o nią, no ale ileż można?
Powtarzało się to za długo i za często i opisy były praktycznie jednakowe. Za którymś razem myślałam nawet, że źle włożyłam zakładkę, bo przecież już to czytałam?

W tej książce nie było wiele szczegółowych opisów seksu bohaterów. I bardzo dobrze, bo byłoby to kompletnie nie na miejscu do takiej historii i tak skrzywdzonego bohatera.

Przeczytałam jednym tchem! Spłakałam się, takich emocji długo nie doświadczyłam!

Całkiem przyjemna książka, którą szybko się czyta. Na pewno zechcę przeczytać losy braci Elle... :)

Książkę całkiem nieźle się czytało, jednak w pewnym momencie zaczynała mi się dłużyć- ona go kocha, on ją odtrąca i tak w kółko, za bardzo melodramatycznie jak dla mnie, przeciągane trochę na siłę.Podobało mi się jednak przedstawienie zachowań żołnierzy Brytyjskich względem Irlandczyków, bez upiększania mimo trochę przerysowanej postaci kapitana Reeda.

Rewelacyjny historyczny romans, czyta się jednym tchem :)

Rewelacyjny historyczny romans, czyta się jednym tchem :)

strasznie nudna

• Romans historyczny
  • Harlequin
  • Historyczna
  • 2011 r.

Dodaj cytat z książki Skradziona narzeczona