Panic

Wydawnictwo: Time Warner Books
angielski
Fany Fern

What if everything in your life was a lie? Things are going well for 24 year-old Evan Casher: his career as a documentary filmmaker is booming and his relationship with his new girlfriend, Carrie, couldn’t be better. After an urgent phone call from his mother, he makes an unexpected trip home to Austin. Then the unthinkable happens. He arrives to find his mother brutally murdered, and...

What if everything in your life was a lie?

Things are going well for 24 year-old Evan Casher: his career as a documentary filmmaker is booming and his relationship with his new girlfriend, Carrie, couldn’t be better. After an urgent phone call from his mother, he makes an unexpected trip home to Austin. Then the unthinkable happens. He arrives to find his mother brutally murdered, and narrowly escapes an attempt on his own life. Spirited away from the scene by an enigmatic mercenary with an agenda of his own, Evan is confronted with a shocking fact: his entire life has been little more than a carefully constructed lie.
Pursued by a powerful, ruthless organization of killers who will stop at nothing to keep old secrets buried, Evan’s only hope for survival is to uncover the truth about his family…and his own past. With his mother’s attackers fast on his heels and with no one to trust--not the authorities, his father, nor the woman he loves--his perilous search takes him from the Texas Hill Country to New Orleans, to London, and to Miami. Full of unforgettable characters and jolting plot twists, Panic is an emotionally charged, heart-stopping thriller about one man’s determination to take back his stolen life.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.amazon.com

Książkowa-Fantazja | 2013-08-20
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Za oknem pogodą kręci, a ja jeszcze mam kilka zaległych recenzji do napisania. Wprawdzie książkę przeczytałam bodajże w czerwcu, ale zobaczymy co mi w głowie zostało ;)

Jeff Abbott ur w 1963 roku. Amerykański autor thrillerów i powieści detektywistycznych. Na swoim koncie ma już 10 powieści, które zostały przetłumaczone na 15 języków. W Polsce mamy przetłumaczone 4 tytuły: "Panika", "Strach", "Zderzenie", "Zaufaj mi". Autor porównany do Cobena, ale czy słusznie to dowiecie się na końcu tekstu :)

Evan Crasher robi karierę kręcąc filmy dokumentalne. W życiu prywatnym trwa także sielanka, piękna dziewczyna u boku, w której się zakochał. Na brak pieniędzy nie może również narzekać. Całe jego życie się zmienia w momencie telefonu o bardzo wczesnej porze. Dzwoni matka Evana z prośbą o natychmiastowe przybycie. Gdy mężczyzna przybywa na miejsce doznaje szoku, bowiem jego matka już nie żyje. Zostało popełnione ewidentne morderstwo, tylko po co? Evan jest w takim szoku, że nie zauważa, że...

Anika | 2012-05-01
Przeczytana: 07 października 2008

Świetnie się czyta. Akcja nie zwalnia ani na sekundę, tak, że przy końcu można dostać lekkiej zadyszki. Bardzo dobra rozrywka dla miłośników sensacji.

alicjuszka | 2014-08-01
Przeczytana: 15 lipca 2014

Historia młodego człowieka Evana Cashera, młodego filmowca, zakochanego w swej dziewczynie Carrie.

Książka zaczyna się niewinnie. Ot, któregoś poranka do Evana dzwoni matka i prosi, by jak najszybciej do niej przyjechał. Choć nie jest zachwycony tym pomysłem, jedzie. Na miejscu zastaje matkę ... zamordowaną. Od tego momentu tak naprawdę do końca nie wiemy, kto jest kim, kto chce mu pomóc, a kto tylko wykorzystać. Jeszcze w domu rodzinnym cudem unika śmierci, później jeszcze kilkukrotnie będzie mógł się przekonać, co to jest strach.
Autor stopniowo uchyla przed nami tajemnice towarzyszące głównemu bohaterowi od dzieciństwa, o których nie miał pojęcia.
Do końca czytelnik nie jest przekonany, kto tak naprawdę jest jego przyjacielem. On sam wie, że może liczyć tylko na siebie.
Nie wszystko skończy się happy endem i to chyba dobrze, bo takie zakończenia przemawiają do mnie bardziej niż te z typu "... i wszyscy byli szczęśliwi, nikomu się nic nie stało ..."

Nie byłabym sobą,...

Mieczysław | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Sensacja w całej okazałości. Można powiedzieć: esencja gatunku. Akcja pędzi, zawraca, rozgałęzia się, ale nie zwalnia. Chwilami już nie wiadomo o co chodzi, kto swój, a kto wróg. Ale w sumie czyta się nieźle.

Dorota_1988 | 2011-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Sama nie wiem co myśleć o tej książce. Pomysł fajny, tylko jakoś wszystko jest strasznie poplątane. Nie wiadomo kto jest dobry a kto zły, z każdym rozdziałem zmieniają się osoby godne zaufania.

Marcin | 2010-08-27

Książka o najbardziej dynamicznej akcji jaką czytałem. Wartka akcja to za mało powiedziane, po prostu nie można odetchnąć i odpocząć od niekończących się pościgów, starć, strzelanin i ogólnej walki o przetrwanie. Bardzo to wszystko hollywoodzkie i to od pierwszej do ostatniej strony!

książek: 1909
foolosophy | 2010-05-16
Przeczytana: 2009 rok

Przeczytana jednym tchem, wciągająca, niebezpieczna i mroczna. Dla koneserów dobrej akcji i szybkiej fabuły. Mocne zderzenie.

orbitka_ | 2011-04-19
Przeczytana: 2010 rok

Polecam wszystkim lubiącym książki akcji, w książce dzieje się tak wiele, że należy ją uważnie czytać żeby wszystko zrozumieć. Książka do samego końca trzyma w napięciu.

Judyta | 2014-01-23

Książka "tramwajowa" .
Wniosków żadnych nie ma po przeczytaniu, ale historia ciekawa, akcja wciągająca od pierwszych stron, także godzinna droga powrotna do domu idealnie wypełniona jest książką, nad którą nie trzeba myśleć, a jedynie czytać,aby tylko w końcu się wyjaśniła "myśl" przewodnia fabuły.
Mam nadzieję, że w życiu realnym nie ma Evana Cashera i jemu podobnych.A może my też nie wiemy, jaką naturą i fach mają nasi rodzice/przyjaciele/ znajomi ? :)

świetna ksiązka, która wciaga i trzyma w napieciu juz od pierwszych stron. polecam