Czarny Książę

The Cruise of the Black Prince
83-215-5771-6
przygoda, morze
megiddovl

Tradycyjnym szlakiem handlowym: z Anglii ku wybrzeżom Zachodniej Afryki,a następnie już z niewolnikami ku wyspom Morza Karaibskiego wyruszyli bohaterowie "Czarnego Księcia"; wyruszyli w doniosłej chwili. W 1765 roku bowiem wybuchła w Europie długo przygotowywana,tzw. wojna siedmioletnia.

Krystian | 2011-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2011

Ahoooyyy korsarska przygodo. ;)
W połowie XVII wieku niejaki kapitan Hawkins z listem kaperskim wyrusza na morskie podboje, aby grabić, łupić i porywać panny. Wszystko to legalnie w imię Korony Brytyjskiej.
Przygody na morzu i lądzie spisane przez Camerona ponad 100 lat temu do najświeższych nie należą. Ot przygoda jak każda inna. Przewidywalna, monotonna akcja, która ostatecznie zmierza ku happy endowi.
Czytelniku - ta pozycja Cię nie zaskoczy, ale jak lubisz czytać o strzelaniu z działa i brasowaniu gafżagla, to zaglądnij. Chyba, że za oknem jest ładna pogoda - wtedy idź na spacer...

Arturo | 2016-06-29
Hektor_Fooria | 2016-04-26