Diament Mohuna

Okładka książki Diament Mohuna John Meade Falkner
Okładka książki Diament Mohuna
John Meade Falkner Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Rzeszów powieść historyczna
powieść historyczna
Moonfleet (1898)
Krajowa Agencja Wydawnicza Rzeszów
1991-01-01
1964-01-01
Andrzej Nowicki
powieść angielska powieść przygodowa

Dość sympatyczna książka przygodowa ale ja już oczekuję czegoś innego. Najpierw mamy opisanych kilka dni, kiedy młody bohater mieszkając z ciotką zostaje oczarowany opowieścią o wielkim diamencie. Potem szybki przeskok do bycia młodym przemytnikiem, rozwleczona opowieść jak to ten diament zdobywa, przeleciane kolejne 10 lat i finisz.
Jest duży potencjał ale mocno nie wykorzystany. A może współcześni autorzy przyzwyczaili mnie, że opowieść ma być długa? Ciężko mi stwierdzić ale tutaj zabrakło treści.

Jest duży potencjał ale mocno nie...

Choć ta książka jest bardzo stara ma bardzo emocjonującą historię. Opowiada o wielkiej przyjaźni, poświęceniu, a na końcu też o miłości...

na podstawie powieści powstał w 2013r miniserial Moonfleet.

na podstawie powieści powstał w 2013r miniserial Moonfleet.

• 00 tyt. D
  • 02. Bezgrzeszne lata
  • Gdy jest sie nastolatka...
  • Podpatrzone u innych, albo jeszcze nie wiem czy chcę przeczytać
  • Before I grow up - jeszcze... :)
  • Młodzieżowe - nostalgiczna podróż za 10 gwiazdek

Dodaj cytat z książki Diament Mohuna