Przez morza i dżungle. Powieść dla dorastającej młodzieży

Okładka książki Przez morza i dżungle. Powieść dla dorastającej młodzieży Janusz Makarczyk
Okładka książki Przez morza i dżungle. Powieść dla dorastającej młodzieży
Janusz Makarczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" powieść przygodowa
powieść przygodowa
Wydawnictwo "Śląsk"
1975-01-01
1975-01-01
literatura polska XX wiek literatura młodzieżowa przygoda podróże Ameryka Poludniowa

Książka jest ciekawa, momentami zabawna i szybko się czyta. Można się czegoś dowiedzieć o Brazylii.

Ach ten świat młodzieńczej fascynacji przygoda i szerokim światem. Próbowałam później tez to czytać, ale nie dałam rady. Nie odpowiadał mi trochę anachroniczny język i naiwność młodocianych bohaterów. Chociaż przy pierwszym czytaniu miałam wypieki z przejęcia.

W mojej opinii książka lekka, łatwa i przyjemna. Pewne problemy przedstawione w książce rażą cokolwiek swoją infantylnością, ale trzeba pamiętać, że powstała ona prawie dziewięćdziesiąt lat temu. Przeczytałem ją po raz pierwszy w wieku szesnastu lat, i powtórzyłem tą operację w wieku bez mała lat pięćdziesięciu ośmiu. I dalej mi się świetnie czytało.

Przeczytałam już parę lat temu i bardzo mi się podobała. Lubię książki, które dzieją się w dawniejszych czasach, ponieważ można się dowiedzieć czegoś ciekawego o życiu z innych epok.

Lekka, łatwa i przyjemna powiastka podróżniczo awanturnicza. Polecam tym młodszym i tym starszym.

Dwaj przyjaciele wyruszają w podróż życia bez pieniędzy po drodze pracą opłacają dalszą podróż W drodze z Europy do Ameryki Jerzy zakochuje się w córce milionera ale nie może nawet myśleć o tym związku poważnie W tej książce jest wątek romantyczny i przygodowy wartka akcja książki sprawia że trudno się od niej oderwać. Czy Jerzy i Andrzej znajdą miłość swojego życia i ich przygody dobrze się skończą musisz czytelniku sam się przekonać .

Doskonała pozycja dla dorastającej młodzieży. Mimo upływu lat od przeczytania tej książki dalej uważam, że jest to pozycja warta do przeczytania.

Znalazlem ja dopiero tutaj po 10 lat poszukiwan tytulu tej ksiazki:) ale sie ciesze:) czytalem ja jak bylem bardzo mlody:) ale sie ciesze, super ksiazka:) mam nadzieje ze gdzies ja jeszcze wyporzycze:D:D:D

• Przygodowe
  • Półka 4-5
  • 52/2015
  • Dzieciństwo
  • Przygodowe i podróżnicze
  • POSIADAM

Dodaj cytat z książki Przez morza i dżungle. Powieść dla dorastającej młodzieży