Przez morza i dżungle. Powieść dla dorastającej młodzieży

Wydawnictwo: Śląsk
przygodowa
piotrex

Akcja tej powieści rozgrywa się pod koniec lat dwudziestych XX wieku. Główny bohater, Jerzy Lubrański, ukończywszy studia prawnicze odbywa kilkutygodniowe szkolenie, podczas którego poznaje Andrzeja Dhila, swego przyszłego przyjaciela i towarzysza podróży. To właśnie z nim po odbyciu obowiązkowego szkolenia postanawia wyjechać za granicę, spragniony przygód i nowych wrażeń. Ich celem staje się...

Ich celem staje się Brazylia, gdzie żądni przygód młodzieńcy postanawiają się dostać. Czy uda im się osiągnąć zamierzony cel? Czy dotrą do Ameryki Południowej? Jeśli tak, to co ich czeka w dzikim kraju, gdzie przeważają dżungle, a w nich pełno bandytów i złodziei?

kunegunda45 | 2015-02-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Dwaj przyjaciele wyruszają w podróż życia bez pieniędzy po drodze pracą opłacają dalszą podróż W drodze z Europy do Ameryki Jerzy zakochuje się w córce milionera ale nie może nawet myśleć o tym związku poważnie W tej książce jest wątek romantyczny i przygodowy wartka akcja książki sprawia że trudno się od niej oderwać. Czy Jerzy i Andrzej znajdą miłość swojego życia i ich przygody dobrze się skończą musisz czytelniku sam się przekonać .

Leah | 2016-03-23

Przeczytałam już parę lat temu i bardzo mi się podobała. Lubię książki, które dzieją się w dawniejszych czasach, ponieważ można się dowiedzieć czegoś ciekawego o życiu z innych epok.

Mateusz | 2011-03-29
Przeczytana: 2000 rok

Znalazlem ja dopiero tutaj po 10 lat poszukiwan tytulu tej ksiazki:) ale sie ciesze:) czytalem ja jak bylem bardzo mlody:) ale sie ciesze, super ksiazka:) mam nadzieje ze gdzies ja jeszcze wyporzycze:D:D:D

Macgregor | 2013-10-12
Przeczytana: 07 stycznia 1984

Doskonała pozycja dla dorastającej młodzieży. Mimo upływu lat od przeczytania tej książki dalej uważam, że jest to pozycja warta do przeczytania.

PlantoHolic | 2015-09-16
Na półkach: 52/2015, Posiadam, Przeczytane

Lekka, łatwa i przyjemna powiastka podróżniczo awanturnicza. Polecam tym młodszym i tym starszym.

srebrnanatalia | 2016-10-31
Na półkach: Ab ovo, Przeczytane