Wojna Jom Kippur

The War of Atonement. The Inside Story of yom Kippur War
83-11-09104-8
wojna Jom Kippur, 1973, Arabowie
Feanor

Książka powstała w 1974 r. Oparta została na wspomnieniach Autora oraz materiałach, które były wówczas dostępne. Wojna arabsko-izraelska w październiku 1973 r. (nazywana w Izraelu wojną Jom Kippur, czyli wojną Dnia Pokutnego) okazała się przełomowa w historii konfliktu na Bliskim Wschodzie. Była to ostatnia regularna wojna pomiędzy Izraelem a jego arabskimi sąsiadami, prowadzona na dwu frontach

Feanor | 2010-05-10
Przeczytana: 2008 rok

Źródło ciekawe, chociaż tendencjne do granic możliwości. Wspomnienia Herzoga epatują bohaterskością armii izraelskiej w czasie wojny 1974 roku. Z drugiej strony jednak, możemy uzmysłowić sobie przewagę techniczną i szkoleniową tych sił. Dla zainteresowanych tematyką bliskowschodnią jak najbardziej warte poelcenia.

jarecki31 | 2016-11-07
wwwildflower | 2016-09-14