Brzegi Rubikonu

Wydawnictwo: Rebis
Rubicon beach
8371204191
tajemnica, los, realizm magiczny

Cale'a prześladują wyrzuty sumienia i wizje kobiety mordującej mężczyznę. John słyszy liczby w muzyce i muzykę w ziemi i nie może zapomnieć o pewnej dziewczynie. Llewellyn mógłby być szczęśliwy, gdyby nie pragnienie zostania poetą… i przyjęta przez żonę gospodyni. Losy tych trzech mężczyzn buduje, splata i dopełnia tajemnicza kobieta, która nagle pojawia się i niespodziewanie odchodzi. To ich...

Cale'a prześladują wyrzuty sumienia i wizje kobiety mordującej mężczyznę.

Losy tych trzech mężczyzn buduje, splata i dopełnia tajemnicza kobieta, która nagle pojawia się i niespodziewanie odchodzi. To ich wspólna tajemnica, wyzwanie i obłęd.

romeo | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Co ze mną zrobiła ta książka? Chyba mnie zahipnotyzowała. Powieść Eriksona to szalona kaskada obrazów spadających w obłędnym tempie jeden za drugim i łączących się ze sobą jakimiś sekretnymi powiązaniami, które nie od razu są widoczne. Powieść-poemat, powieść pełna niedopowiedzeń, powieść utkana z tajemnic, które postrzegamy tylko po części, gdyż całość wymyka się nazsemu pojmowaniu. Czytając ją należy zawiesić analityczny umysł,czytelnicze przyzwyczajenia, normalną logikę, która każe nam porządkować świat i zdać się na podszepty intuicji. Czytając ją byłem jak zamroczony, wciągnięty w jakąś nierealną, halucynogenną przestrzeń. Tak, z całą pewnością "Brzegi Rubikonu" nie są topowym czytadłem, to książka mroczna i skomplikowana, naznaczona chaosem i obsesjami. Ale otwierając ją, wchodzimy na drogę do literackiego odlotu. Przykro mi, że muszę to powiedzieć, ale niestety tak jest: to książka nie dla każdego.

Derufin | 2011-01-17
Przeczytana: 2007 rok

Sam tłumaczyłem, więc wolę nie komentować...

Ania Wodyk | 2016-06-01
ola_z_zielonej | 2016-02-26