Dni między stacjami

Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Days Between Stations
dariamaria

Steve Erickson stworzył powieść w swym filmowym klimacie niemal magiczną. Przez jej karty przewija się reżyser-wizjoner, który twierdzi, że nigdy nie ukończył swego filmu - okrzykniętego arcydziełem kina niemego; dziennikarz ogarnięty obsesyjnym pragnieniem odnalezienia końcowej sceny z tego obrazu; kolarz, który z całym peletonem gubi się w labiryncie wyschniętych kanałów Wenecji; jego piękna żona potrafiąca przywoływać koty i wreszcie Michel Sarasan, podróżujący "między stacjami" - od Los Angeles przez Paryż do Wenecji - w poszukiwaniu klucza do utraconej tożsamości, który spotyka ich wszystkich na swej drodze.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 1996

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/news/news.html?instance=1000

książek: 1900
Gosia | 2015-08-22
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Autror, Steve Erickson, porównywany jest do Jonathana Carolla. Niestety w swojej biblioteczce nie posiadam jeszcze żadnej przeczytanej książki tego znanego pisarza, czego bardzo żałuję.
Książka niełatwa do czytania. W swojej konwencji przypomina film, senne marzenie, czasem nawet koszmar.
Akcja toczy się od USA, przez Paryż i Wenecję. Początkowo niektóre wątki są niejasne i wydają się zbyt wolno dochodzić do finału.
Postacie ciekawie zarysowane, ale trzeba się wgłebić w nie, aby starać się odkryć motywy ich postępowania.
Nie jest to lektura prosta z oczywistą akcją, wymaga skupienia i uwagi, być może ponownego przeczytania. Na pewno dla bardziej wymagającego czytelnika, oczekującego od literatury czegoś więcej niż tylko rozrywki. Nie jest to też typ literatury do końca w moim guście, ale czasem warto dla odmiany zmierzyć się z gatunkiem, który nie całkiem nam podchodzi.

Ania Piasecka | 2015-08-13
Przeczytana: lipiec 2015

za pierwszym razem, kilka lat temu, bardzo mi się podobała. niestety z czasem straciła na wartości, za drugim razem czasami bywała męcząca

Magdalena | 2012-11-29
Przeczytana: 27 listopada 2012

Na pewno nie jest to książka którą się pochłania w jeden wieczór. Nie jest też tak wciągająca, aby poświęcać wszystko, byle tylko przeczytać ciąg dalszy. Czytałam ją więc dość długo i żmudnie do przodu.
Główny bohater, jakby zagubiony w życiu i świecie pojawia się, żeby uratować pewną kobietę, która również żyje bez żadnej przyszłości, z dnia na dzień. Oboje, głęboko nieszczęśliwi spotykają się i tak rozpoczyna się ich podróż.

Nett | 2015-12-19
Tusia | 2015-09-08