Solista

Wydawnictwo: Rebis
The Soloist
8371206178
Lucy

Czasami przypadek zmusza nas do przewartościowania swojego życia. Reinhart Sundheimer, cudowne dziecko, które po zakończeniu kariery muzycznej nie może się odnaleźć w dorosłym życiu, zostaje wezwany na członka ławy przysięgłych. Poszukiwanie prawdy w sprawie o morderstwo prowokuje go do przemyśleń na własny temat. Wielowątkowa fabuła jest jak układ luster, w których bohater ogląda swoje życie...

Wielowątkowa fabuła jest jak układ luster, w których bohater ogląda swoje życie z różnych perspektyw, aby ostatecznie znaleźć zagadkę końca własnej kariery.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ebibook | 2013-08-16
Przeczytana: 2009 rok

Kolejna znakomita książka, po której przeczytaniu długo jeszcze nie umiałam przestać myśleć o tym co autor powiedział na jej stronach . Minęło wiele lat od jej przeczytania , więc nie pamiętam bardzo wielu szczegółów, natomiast jedno przesłanie stało się tak ważne, że nadal o nim pamiętam .Każdy jest solistą we własnym życiu. Co to oznacza? W zrozumieniu przekazu pomogło mi zapewne to, że kiedyś tam skończyłam szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i parę razy, będąc jeszcze na etapie nieopierzonego , stremowanego dziewczęcia musiałam stanąć na szkolnej scenie przed szanownym „ audytorium” . Zawsze umierałam wtedy ze strachu, który pętał moje palce na kształt patyków do tego stopnia, że najbardziej wyuczone partie nie wychodziły mi tak jak na próbach. Umierałam wtedy ze wstydu i upokorzenia, a także budziła się we mnie gorycz poczucia niesprawiedliwości, że godziny ćwiczeń nie owocują takim efektem jakiego się spodziewałam. Na wzrost mojego samopoczucia nie wpływało...

Janina | 2012-11-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2000

Z osobistych względów - jedna z moich ulubionych książek. Postać genialnego wiolonczelisty, który traci "moc". No niestety, znów jest wątek sądowy, który psuje nieco radość z lektury.

Iza | 2016-11-18
Anna Owczarczak | 2016-08-02