Skaza

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
Damage

Inne wydania

Stephena Fleminga, głowę rodziny, lekarza i dobrze rokującego polityka, dręczy poczucie pustki. Antidotum na nią wydaje się atrakcyjna dziennikarka Anna Barton. Mimo że ma ona wkrótce wyjść za jego syna, Fleming nie potrafi oprzeć się skrywającej mroczną tajemnicę femme fatale.

źródło opisu: Rebis, 2005

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Chatte | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Tragiczna opowieść o szaleńczej, destrukcyjnej namiętności, która wyrywa z korzeniami wszystko, co głównemu bohaterowi udało się zbudować przez pięćdziesiąt spokojnych, bezpiecznych, ale i zupełnie pozbawionych smaku lat jego życia.

O mężczyźnie, który w zetknięciu z siłą, której nie potrafi się oprzeć, ryzykuje wszystko, nie zdając sobie sprawy z tego, jak katastrofalna w skutkach okaże się jego decyzja.

I o kobiecie, której nic nie jest w stanie złamać, bo ona już jest złamana.

"To poprzez gwałt docieramy do zewnętrznych granic naszego istnienia. Ból przeradza się w ekstazę. Spojrzenie staje się groźbą.
Wyzwanie ukryte głęboko, odbierane bez pośrednictwa wzroku i ust, które tylko Anna i ja rozumieliśmy, prowadziło nas coraz dalej, odurzało mocą tworzenia naszego własnego, wspaniałego wszechświata."

Melanka | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Lata temu oglądałam adaptację filmowa książki "Skaza" z rewelacyjnymi kreacjami Juliet Binoche i Jeremy Irons. Film mnie oczarował, książka nie.

kaasjaa | 2014-04-09
Przeczytana: marzec 2014

Książkę przeczytałam za namową koleżanki, która strasznie ją zachwalała, jednak myślałam, że będzie dużo lepsza.. Styl jakim została napisana pozostawia dużo do życzenia - brak szczegółów, krótkie opisy sprawiające, że musisz sobie dopowiedzieć całą resztę.
Nie lubię przerywać książki w połowie i odkładać ją na półkę, dlatego dobrnęłam do końca. Tak naprawdę rozkręciła się dopiero na samym końcu i motyw śmierci był najciekawszy z całej reszty..

Marika | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

To historia mężczyzny, który wydaje się mieć idealne życie – wspaniała żona, dwójka dorosłych dzieci, jest zamożny i ma dobrą pracę. Więc dlaczego wydaje się być nieszczęśliwy? Dlaczego czuje się martwy w środku?
Jego syn, Martyn, przedstawia rodzicom swoją nową dziewczynę, Annę. Różni się od tych, które dotychczas przyprowadzał. Jest w niej coś innego. Dziwnego. Coś, co od razu go do niej przyciąga. Coś, co sprawia, że szanowany lekarz i polityk wplątuje się w romans z młodszą kobietą... która jest też narzeczoną jego syna.

Początek trochę mi się dłużył, czekałam, aż akcja się rozkręci. A nawet gdy tak się stało... książka ma specyficzną atmosferę. Może przez styl autorki, nie wiem. W każdym razie nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia, choć widać tu, co może zrobić z człowiekiem obsesja na czyimś punkcie. Co zniszczyć. Jak pozornie idealne życie może przybrać tragiczny obrót. Film podobnie jak książka – przeciętny. Ani jedno, ani drugie zbytnio mnie nie porwało.

„Ludzie ze...

miedzystronami | 2011-05-20
Przeczytana: 20 maja 2011

Skaza już od pierwszego rozdziału mnie zafascynowała, wciągnęła i zadziwiła. Autorka pisze pięknie o tym, co w życiu ważne, o miłości, rodzinie, o zdradzie. Ale przede wszystkim o żądzy, obsesji, o wielkiej namiętności prowadzącej do destrukcji.

Stephen Fleming jest szanowanym lekarzem i politykiem. Uczciwy, moralny i porządny prowadzi ustatkowane życie u boku żony Ingrid, syna Martyna i córki Sally.
Jednak czy jest szczęśliwy, czy to jest życie jakiego pragnął, czy może nigdy tak naprawdę nie żył?

Do zadania sobie tych pytań ( a właściwie do udzielenia natychmiastowej i jednoznacznej na nie odpowiedzi) skłoniła go Anna Barton. Tajemnicza kobieta, która pojawiła się w życiu jego syna. Tworzą parę i mają się pobrać.
Anna jest doskonałą, klasyczną femme fatale. Nieodgadnioną, tajemniczą, milczącą, niezależną i wolną. Niewiele o niej wiadomo, poza tym, co sama chce zdradzić.

Już pierwsze spotkanie z tą kobietą uświadamia Stephenowi, że to ona jest jego nowym życiem, że to z...

Sylwia Zimowska | 2014-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Nie istnieje jedna definicja szczęścia. Czasem wydaje nam się, że osiągnęliśmy już wszystko - mamy piękny dom, kochającą żonę, zdrowe i inteligentne dzieci, stoimy u szczytu kariery wzbudzając powszechny szacunek i podziw. Ale jedno spojrzenie obcej osoby tak mocno wdziera się do naszej duszy, że zdajemy sobie sprawę, że do tej pory byliśmy praktycznie martwi...

Niezwykle realistyczna, ale mająca w sobie nutkę mistycyzmu opowieść o trudnej relacji, w której instynkty biorą górę nad rozumem. Świetna w formie, wywołująca odpowiednie emocje i refleksyjna historia.

KoRnelkA | 2014-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2014

50-letni lekarz-polityk, szanowany obywatel, mąż i ojciec rzuca się w wir pożądnia, zaprzepaszczając życie swoje i swoich bliskich. Czy człowiek potrafi być szczęśliwy żyjąc w spokoju i dostatku z bezproblemową rodziną, czy też potrzeba mu dzikich wrażeń, odrobiny szaleństwa, ryzyka i zakazanej namiętności? Odpowiedzi na to pytanie nie poznamy, ale książkę warto przeczytać, jak również uzupełnić sobie wizję filmem.

virginia1982 | 2014-08-21
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka na jeden wieczór, pod warunkiem, że nie ma się małych dzieci ;). Ja ją czytałam wieczorów trzy ;). I mam mieszane uczucia. Głównego bohatera uderza miłość. Uderza nagle, jak piorun. I jak burza czy inny żywioł sieje spustoszenie w jego życiu, prowadzi do prawdziwej klęski. Mówią, że miłość jest ślepa ale żeby aż tak? Czy fascynacja drugim człowiekiem może aż tak porazić, oślepić, że przysłania nam dobro własnego dziecka? Czy można iść za tą miłością (miłością?) na zatracenie, czy można w niej tkwić jak niemądry koń, który za nic nie da się wyciągnąć z płonącej stajni? I jak, wreszcie (UWAGA SPOJLER!), złożywszy ofiarę z własnego dziecka, można nadal tej 'miłości' nie żałować? Jak można nie opłakiwać własnego syna, niedoszłego męża kochanki? Jak można nie nosić w sercu żałoby po nim? Jak można nie jego, a tej straconej miłości żałować? Jak można jej jeszcze w ogóle pragnąć po <i>czymś takim</i>? Może przemawia przeze mnie matka a może po prostu nie przeżyłam...

Jula | 2011-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2011

"Skaza" to - niepozorna objętościowo - pasjonująca obyczajowa powieść o sile uczuć, o namiętności i miłości w najróżniejszych postaciach i rodzajach , od tych pięknych i szlachetnych po złe, zaślepiające i bezlitośnie niszczące.
Książka napisana świetnym językiem, czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem.
Polecam szczególnie osobom lubiącym zgłębiać tajniki ludzkiej psychiki.

Małża | 2013-08-01
Przeczytana: 29 lipca 2013

Jedna z najlepszych, jakie przeczytałam w życiu, kunszt pióra porównywalny do "Lolity" Nabokova. Naprawdę warta czasu i emocji.