Tim
83-05-12622-6
krewetka

Mary i Tima dzieli wszystko - wiek, intelekt, uroda, status społeczny. Mary to kobieta dojrzała, mądra, bogata, ale bardzo samotna. W jej monotonne życie powoli i niepostrzeżenie wkrada się miłość do Tima, który ma wspaniałe młode ciało i umysł delikatnego, pełnego zaufania dziecka. To uczucie gruntownie odmieni jej świat, przyda nowych, nieznanych barw dotychczasowej szarej codzienności.

Książka pełna ciepła i świeżości, umacnia wiarę w dobro natury człowieka, odkrywa tajniki ludzkiej wrażliwości, opowiada o niezniszczalnej sile miłości.

Na podstawie powieści nakręcono film, w którym główną rolę zagrał słynny hollywoodzki aktor Mel Gibson.

darek_lask | 2016-08-05
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Obok "Ptaków ciernistych krzewów" - moja ulubiona. Bez magii, niebanalna, dobrze opowiedziana historia.

Małgorzata48 | 2012-06-13
Przeczytana: 2010 rok

Ona - Mary, samotna, nieatrakcyjna, bogata, kobieta po czterdziestce. On- młody, piękny, uroczy, naiwny, niedorozwinięty umysłowo chłopak (mężczyzna?). Uczucie stopniowo ale z czasem gruntownie, odmienia ich życie. Stwarzają dom, zawierają małżeństwo, urządzają sobie przyszłość. Niestety, jakoś nie przekonywuje mnie czystość intencji Mary (ten odlotowy seks?). Wg mnie to trochę dwuznaczne moralnie. Uważam, że książka jest słaba, brak jej sugestywności.

Nefra-Nafteta | 2016-12-09
Na półkach: 2016, Przeczytane, Kundelek
Przeczytana: grudzień 2016

Czytanie tej książki to przeplatanie powtórzeń i zgorszenia. No cóż - autoka chciała zapewne znowu wzbudzić kontrowersję. Jak dla mnie, tym razem, nie wyszło to zbyt dobrze. Zamiast kontrowersji pojawiło się jedynie obrzydzenie.

*Prawie spoiler:)
Stara panna i upośledzony? Naprawdę?

Sławka | 2011-07-10

książka może być, ciepła,choć bez porywu ale za to ekranizacja.......młodziutki Gibson palce lizać, szczególnie jak robił kangurka

Paulina | 2016-07-01
Przeczytana: 04 lipca 2016