Tim
83-05-12622-6
krewetka

Mary i Tima dzieli wszystko - wiek, intelekt, uroda, status społeczny. Mary to kobieta dojrzała, mądra, bogata, ale bardzo samotna. W jej monotonne życie powoli i niepostrzeżenie wkrada się miłość do Tima, który ma wspaniałe młode ciało i umysł delikatnego, pełnego zaufania dziecka. To uczucie gruntownie odmieni jej świat, przyda nowych, nieznanych barw dotychczasowej szarej codzienności.

Książka pełna ciepła i świeżości, umacnia wiarę w dobro natury człowieka, odkrywa tajniki ludzkiej wrażliwości, opowiada o niezniszczalnej sile miłości.

Na podstawie powieści nakręcono film, w którym główną rolę zagrał słynny hollywoodzki aktor Mel Gibson.

darek_lask | 2016-08-05
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Obok "Ptaków ciernistych krzewów" - moja ulubiona. Bez magii, niebanalna, dobrze opowiedziana historia.

Renegi Grene | 2017-04-25

Osobiście nie jestem fanką romansów. Po książkę Coleen McCullough sięgnęłam ze względu na film, który przypadł mi do gustu kilka lat temu. Niestety, często to co w filmie jest niepotrzebne, w książce znaleźć się musi - i odwrotnie. "Tima" można opisać dwoma słowami: zmarnowany potencjał. Sam pomysł, by uczynić bohaterami romansu dojrzałą bizneswoman i młodego, niepełnosprawnego umysłowo robotnika wydaje się naprawdę ciekawy, głównie ze względu na różnice między postaciami - dzięki temu mogą nawzajem ofiarowywać sobie to, czego im brak. Dopełniać się na tej samej zasadzie jak przyjaciele z francuskich "Nietykalnych". Niestety, żeby coś takiego miało miejsce, bohaterowie muszą posiadać chociaż zalążki osobowości. U McCullough postacie są wybitnie płaskie, pozbawione głębi. W dodatku sprawiają wrażenie naszkicowanych, stworzonych jakby na kolanie. Mary fascynuje się głównie wyglądem Tima i to jego ciało ją przyciąga. Z kolei osobowości Tima nie widzimy prawie wcale. Jeden z kolegów z...

Małgorzata48 | 2012-06-13
Przeczytana: 2010 rok

Ona - Mary, samotna, nieatrakcyjna, bogata, kobieta po czterdziestce. On- młody, piękny, uroczy, naiwny, niedorozwinięty umysłowo chłopak (mężczyzna?). Uczucie stopniowo ale z czasem gruntownie, odmienia ich życie. Stwarzają dom, zawierają małżeństwo, urządzają sobie przyszłość. Niestety, jakoś nie przekonywuje mnie czystość intencji Mary (ten odlotowy seks?). Wg mnie to trochę dwuznaczne moralnie. Uważam, że książka jest słaba, brak jej sugestywności.

Nefra-Nafteta | 2016-12-09
Na półkach: Przeczytane, Kundelek, 2016
Przeczytana: grudzień 2016

Czytanie tej książki to przeplatanie powtórzeń i zgorszenia. No cóż - autoka chciała zapewne znowu wzbudzić kontrowersję. Jak dla mnie, tym razem, nie wyszło to zbyt dobrze. Zamiast kontrowersji pojawiło się jedynie obrzydzenie.

*Prawie spoiler:)
Stara panna i upośledzony? Naprawdę?

Sławka | 2011-07-10

książka może być, ciepła,choć bez porywu ale za to ekranizacja.......młodziutki Gibson palce lizać, szczególnie jak robił kangurka

DzikiLas | 2017-05-21
Paulina | 2016-07-01