Taka śliczna dziewczyna

Wydawnictwo: Albatros
837359180X

Delia Jamison była wyjątkowo piękną dziewczyną. Roztaczała wokół siebie niezwykłą seksualną aurę. Jej liczni kochankowie, których porzucała bez najmniejszych skrupułów, dosłownie tracili dla niej głowę. Johnny Lightfoot nie stanowił pod tym względem wyjątku. Kiedy po kilkunastu latach, będąc już znanym hollywoodzkim scenarzystą, ponownie spotyka Delię, natychmiast ulega jej urokowi. Jego była ukochana jest teraz popularną prezenterką telewizyjną, niedawno poślubioną mężatką i ma poważne kłopoty.

nellanna | 2010-09-14
Przeczytana: 14 września 2010

Zmęczyło mnie gonienie za intrygą w tej książce. Właściwie bardziej powieść psychologiczna niźli kryminał. Delia, choć taka sexy i atrakcyjność uszami jej się przelewała, irytowała mnie swoją niekonsekwencją, podobnie jak wianuszek otaczających ją panów tylko piał z zachwytu, nie dostrzegając jak jest przebiegła, albo broniąc się bez przekonania przed wykorzystaniem.Kobieta, której każdy mógł używać jak chciał, unosząca się honorem i pełna obaw, jakby nie wiedziała, że jej styl bywania narażał na przykre konsekwencje, nie tylko ją, ale i osoby z otoczenia.Tylu znaczących, operatywnych, nawet wybitnych ludzi dało się nabierać na jej sztuczki.
Raczej nie polecam.

nuteria | 2012-09-23
Przeczytana: 23 września 2012

No nie jest to najlepsza książka jaką czytałam. Strasznie się wlecze przez to całe jeżdżenie, pytanie, z którego nic tak naprwadę nie wynika. Akcja zaczyna się gdzieś na ostatnich 50ciu stronach - jak dla mnie dużo za późno. Główny bohater - mdły. A ta biedna prześladowana, ani razu nie wzbudziła we mnie pozytywnych emocji. Nie wiem, może tak właśnie miało być. Ale do mnie nie trafiło.

Henioo | 2015-09-15
Przeczytana: 14 września 2015

Dobra ta książka. I tyle.
Nie bardzo rozumiem tyle słów krytyki w jej kierunku, może nie jest to arcydzieło, nie jest to powieść wybitna, ale czyta się ją z zaciekawieniem, z zainteresowaniem, co będzie dalej, co będzie na końcu, jak to się wszystko rozwiąże. Dlatego ode mnie 6 gwiazdek.

Paulis | 2011-08-27
Przeczytana: 13 sierpnia 2010

Dobre, ale dla mnie bez rewelacji. Fajnie się czyta, ale w pewnym momencie masz już dość tej "niezwykle seksualnej aury" jaką tworzy Delia. Ja miałam przesyt.

| 2012-10-23

Książka ta trafiła w moje ręce przypadkiem, ale zaintrygowana tytułem i okładką postanowiłam ją przeczytać. Lektura ta okazała się jednak zbyt monotonnym poszukiwaniem rozwiązania zagadki w którą wciąga nas autor, mam wrażenie, że postaci tutaj się znajdujące są mocno niedookreślone,cała historia nie porywa, czytając książkę w pewnym momencie można odnieść wrażenie zagubienia się w perypetiach głównej bohaterki. Książka dobra ale nie zachwycająca.

Blu | 2012-07-24
Przeczytana: 05 lipca 2012

Książka z tych takich sobie, nie mniej jednak z każdą kolejną stroną wciąga i czeka się na ujawnienie kim był ...ano właśnie:)

Dara | 2012-08-17

Bardzo fajna , ale niestety już w połowie można się domyślić o kogo chodzi.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-26