Księżyc goblinów

Wydawnictwo: Ryton, Univ-Comp
Goblin Moon
fantasy, magia, gobliny, elfy
Feanor

Skąd ten niezwykły czar, który roztacza Księżyc Goblinów? Dlaczego w jego blasku zdarzają się tak dziwne rzeczy...? Woda po przypływie wzrasta, ziemię rozrywają wstrząsy, chochliki wypełzają z nor. Rzeką Lunn cicho dryfuje trumna, a w niej zahipnotyzowany czarnoksiężnik i jego zapomniana księga czarów. Zamaskowany mężczyzna uniemożliwia Rycerzom Mezzatopholeez wykonanie ohydnych rytuałów, a w mieście Thornburg, gdzie elfy, karły i ludzie żyją razem, nie wszyscy są tymi, za których się podają... Fascynujący jest Zaczarowany Nowy Świat Goblinów.

źródło opisu: opis okładkowy

reptar | 2018-03-21

Przyznaję, mam słabość do tej książki. Pierwszy raz czytałem ją, kiedy jeszcze pachniała nowością, a ja miałem połowę tych lat, co mam teraz. Zapamiętałem ją jako „taki radosny kicz”, ale tego określenia używam tu po swojemu, z wydźwiękiem w istocie pozytywnym, z dyskretnym respektem. Kicz jako konwencja. Lubię lubić.

Powieść jest może i klasy C, ale za to elegancka, potoczysta i konkretna. Ma wszelkie zalety dobrze opowiedzianej historii i żadnej z tych wad, które ostatnio odrzuciły mnie od paru zakontraktowanych bestsellerów. Postacie są barwne i charakterystyczne. Opisów jest w sam raz. Dobre dialogi są. Nie żeby jakieś szczególnie odkrywcze, ale na tle wciąż obniżanych tu i ówdzie poprzeczek odpowiadają na tęsknotę za tym, jak pisano kiedyś. Nie ma eksperymentów na czytelniku. Wyraźnie widać fabułę, klamry kompozycyjne, nie ma wątków wtrąconych przypadkowo i później jak kamień w wodę. Może to tylko brak minusów, ale wystarczy, by poczuć przyjemne mrowienie-zdumienie.

Obawy...

EwaJastrzębska | 2018-08-11

Muszę się zgodzić z raptorem! Może i trochę kicz ale naprawdę przyjemny w czytaniu, po prostu _przyjemnie_ się czyta. Co mnie się podobało to umiejętne wplecenie stylu powieściowego Dumasa / Balzaca / Jane Austin - w świat fantasy z goblinami, trollami, golemami itp! Dziwna mieszanka, naprawdę nietrywialny, ciekawy efekt, nie dajcie się zrazić opiniom o tej pozycji. Naprawdę nie jest wcale taka zła. Nie uważam jej za stracone godziny mego życia. Romans jest napisany zgrabnie, choć postać głownej bohaterki nieco drażniaca, (ale nie bardziej niż opiewana Sonea z powieści Canavan)za to jej elfi oblubieniec jest niebanalny a postać księżnej - ciekawa i szara. No co tu dużo mówic, jak dla mnie - miłe spędzony czas!

WonHai Paue | 2012-11-24

Najgorsza "książka" jaką kiedykolwiek przeczytałem.

Raven | 2013-03-06

Krótko: nie podobała mi się!

Olga | 2016-12-26
Przeczytana: 2002 rok