Żona zmiennokształtnego

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Shape-Changer's Wife
83-7150-305-9
Psioro

Aubrey, niezwykle utalentowany adept, chciał zostać czarodziejem. Im więcej wiedział, tym więcej pragnął się nauczyć. Dlatego wyruszył do odległej krainy w poszukiwaniu największego mistrza magii, potężnego zmiennokształtnego Glyrendena. Z jego pomocą Aubrey chciał poznać tajemnice dawno zapomnianych zaklęć i sekrety sztuki magicznej. Nigdy jednak nie spodziewał się tego jednego odkrycia, tej tajemnicy, dla rozwiązania której zaryzykował wszystko.
Na imię jej było Lilith.
Była piękna.
Była kusząca.
Była kimś innym, niż się zdawało...

książek: 2039
melania35 | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

"Żona zmiennokształtnego" to opowieść o miłości. Jeśli ktoś oczekuje romansu, może się rozczarować. Książka w jakiś sposób przypomina baśń czy też przypowieść o złym czarodzieju (czarnoksiężniku) i jego uczniu,
Tylko, że nie jest to również typowa baśń. Każdy odczytać może ją w inny sposób. Dla mnie to opowieść o rodzącym się uczuciu i o tym, że dla miłości, dla kogoś kogo się naprawdę kocha można robić i poświęcić bardzo wiele.

Motta | 2013-01-11
Przeczytana: kwiecień 2012

Szału nie ma ale jest dobrze :)

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-09-26

Na książkę natrafiłam przypadkiem. Nie zachęciła mnie ani okładka, ani opis. Jedynie notka, że (jeśli dobrze pamiętam) był to najbardziej udany debiut literacki któregoś tam roku gdzieśtam. I fakt, że żadna inna książka nie pchała mi się w ręce, a z tej półki wszystko albo już przeczytałam, albo inne wydawały mi sie jeszcze gorsze.
Zaczęłam czytać i... zauroczyło mnie. Fantasy, ale bardzo delikatne, kobiece, zmysłowe w najlepszym tego słowa znaczeniu a więc nie rozbuchany prymitywny samczy erotyzm, tylko postrzeganie świata poprzez zmysł dotyku, smaku, węchu. Kolory i kształty naszkicowane delikatną kreską poprzez odcienie i półtony, czasem poprzez niedomówienia.
Polecam tym, którzy lubią być zauroczeni, którzy unikają zbyt krzykliwych barw i zbyt ostrego światła, którym wystarczy czasem niedomówienie, bardziej myśl niż słowo, aluzja gestu niż sam gest.
Także tym, którzy dotąd nie gustowali w fantasy. A może im szczególnie?