Żona dyplomaty

Okładka książki Żona dyplomaty Pam Jenoff
Okładka książki Żona dyplomaty
Pam Jenoff Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Dziewczyna komendanta (tom 2) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa literatura obyczajowa, romans
Dziewczyna komendanta (tom 2)
New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa
Diplomat’s wife
HarperCollins
2009-02-18
2009-02-18
Monika Łesyszak
Europa wojna

Warto przeczytać ze wzgledu na kontekst pierwszej części, od połowy zdecydowanie bardziej interesująca. Dobre domknięcie niektórych wątków.

Wciagajaca

autorka ma lekkie pióro, szybko się czyta

poziom faktów historycznych żenujący
poziom absurdu zdecydowanie wysoki
autorka ma lekkie pióro, szybko się czyta

Słaba. Piękna historia, ciekawe postacie. Tylko opowiedziana w formie ckliwego romansu, a szkoda:(

Wspaniała książka, u mnie jest to nr 1' wśród ulubionych książek. Piękna historia o miłości, lojalności i cierpieniu w okresie powojennym. Polecam!!! :-)

Druga część książki opowiada o losach Marty, a nie Emmy. Emma też się pojawia ale tylko epizodycznie. Książkę czyta się szybko, ale pierwsza część podobała mi się bardziej.

Myślałam,że po "Dziewczynie komendanta" będzie lepiej. Dla mnie niestety nie jest

boska

boska

Wciągająca kontynuacja "Dziewczyny komendanta", w której zwroty akcji trzymają w napięciu do końca. Jest i miłość, i wątek szpiegowski, polityczny i historyczny, chociaż niekiedy wewnętrzne rozważania głównej bohaterki Marty wydają się nieco infantylne. Ogólnie - polecam.

• Z wojną w tle
  • 2009

Dodaj cytat z książki Żona dyplomaty