Diplomat’s wife
Europa, wojna

Jak to się stało, że przeżyłam, gdy tylu innych zginęło? Dlaczego właśnie ja? Europa 1945 rok. Cudem ocalała po koszmarze nazistowskiego obozu Marta Nederman powoli wraca do zdrowia i równowagi psychicznej. Poznaje amerykańskiego żołnierza Paula, którego miłość przywraca jej wiarę w sens życia. Marta znów zaczyna marzyć i snuć plany na przyszłość, zachodzi w ciążę. Niestety tragiczna śmierć Paula niszczy nadzieje na szczęście. Zrozpaczona Marta odnajduje wreszcie ukojenie w małżeństwie z brytyjskim dyplomatą Simonem, z którym udaje jej się stworzyć wspaniały, ciepły dom. Jednak los jeszcze raz okrutnie z niej zadrwi i wystawi ją na ciężką próbę. Marta pragnie pomóc brytyjskiemu wywiadowi w zdemaskowaniu komunistycznego szpiega, ale to oznacza powrót do znienawidzonej i okrutnej przeszłości...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

martolina | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

poziom faktów historycznych żenujący
poziom absurdu zdecydowanie wysoki
autorka ma lekkie pióro, szybko się czyta

Kasia | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Słaba. Piękna historia, ciekawe postacie. Tylko opowiedziana w formie ckliwego romansu, a szkoda:(

Viktoria Myga | 2017-05-15

Wspaniała książka, u mnie jest to nr 1' wśród ulubionych książek. Piękna historia o miłości, lojalności i cierpieniu w okresie powojennym. Polecam!!! :-)

Kate1404 | 2017-04-01
Przeczytana: 31 marca 2017

Druga część książki opowiada o losach Marty, a nie Emmy. Emma też się pojawia ale tylko epizodycznie. Książkę czyta się szybko, ale pierwsza część podobała mi się bardziej.

Ivikje | 2017-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2017

Myślałam,że po "Dziewczynie komendanta" będzie lepiej. Dla mnie niestety nie jest

luna | 2017-01-30
Przeczytana: 10 stycznia 2017

boska

Dominiqe83 | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Wciągająca kontynuacja "Dziewczyny komendanta", w której zwroty akcji trzymają w napięciu do końca. Jest i miłość, i wątek szpiegowski, polityczny i historyczny, chociaż niekiedy wewnętrzne rozważania głównej bohaterki Marty wydają się nieco infantylne. Ogólnie - polecam.

Maagdaalenkaa | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Druga, lepsza część. Warto poczekać do końca, nie można się oderwać. :)

basik | 2016-02-07

Żona dyplomaty to Marta, która w poprzedniej części zabiła niemieckiego oficera i uratowała życie Emmie.
Sama ranna dostaje się do więzienia w obozie w Dachau, a po wyzwoleniu do szpitala w obozie przejściowym w Niemczech. Tam poznaje Paula, z którym nawiązuje romans.Potem, po śmierci swojej przyjaciółki Rose ma wyjechać do jej ciotki w Anglii, ale na skutek różnych kłopotów znajduje się w Paryżu, znowu spotyka Paula, zakochują się w sobie, on się jej oświadcza. Marta już jako narzeczona wyjeżdża do Anglii, Paul ma dojechać za kilka tygodni, niestety jego samolot ulega katastrofie, Paul ginie.
Zrozpaczona Marta, która jest w ciąży poślubia angielskiego dyplomatę, po kliku latach, wyjeżdża z misją do Czech....znów musi sobie przypomnieć, czego nauczyła się w ruchu oporu. W Czechach spotyka się z Emmą i innymi znajomymi, ale jej misja jest zagrożona i musi samotnie uciekać, ale tym razem ma ze sobą "anioła stróża".
Bardzo ciekawa i wzruszająca powieść, z dynamiczną akcja i...

Scarletrose | 2015-11-10

Poziom absurdu na ilość stron przekracza chyba dopuszczalne normy i przyznam szczerze, że w kluczowych momentach wybuchałam radośnie śmiechem, rozbawiona pomysłami autorki. Jak ktoś słusznie napisał w jednej z recenzji - niewątpliwie ma ona ogromną wyobraźnię. "Żona dyplomaty" to powieść bardzo lekka, przyjemna, czyta się ją bardzo szybko, gdyż jest bardzo wciągająca. Ciężko mi pisać o zaskoczeniach, bo całość intrygi była raczej przewidywalna (może z jednym małym wyjątkiem), ale nie umniejsza to przyjemności z lektury. Na plus dla autorki jest również umieszczenie akcji w kilku europejskich miastach, które zostały naprawdę zgrabnie opisane.

Podsumowując - jeżeli ktoś szuka powieści do oderwania się, w nieco szpiegowskim klimacie powojennej zawieruchy, oczywiście z niezbędnym elementem romansu i jest gotów przymknąć oko na zbyt bujną wyobraźnię autorki - jak najbardziej polecam "Żonę dyplomaty".