6,84 (250 ocen i 33 opinie)
tłumaczenie
Monika Łesyszak
Diplomat’s wife
Europa, wojna
romans

Jak to się stało, że przeżyłam, gdy tylu innych zginęło? Dlaczego właśnie ja? Europa 1945 rok. Cudem ocalała po koszmarze nazistowskiego obozu Marta Nederman powoli wraca do zdrowia i równowagi psychicznej. Poznaje amerykańskiego żołnierza Paula, którego miłość przywraca jej wiarę w sens życia. Marta znów zaczyna marzyć i snuć plany na przyszłość, zachodzi w ciążę. Niestety tragiczna śmierć Paula niszczy nadzieje na szczęście. Zrozpaczona Marta odnajduje wreszcie ukojenie w małżeństwie z brytyjskim dyplomatą Simonem, z którym udaje jej się stworzyć wspaniały, ciepły dom. Jednak los jeszcze raz okrutnie z niej zadrwi i wystawi ją na ciężką próbę. Marta pragnie pomóc brytyjskiemu wywiadowi w zdemaskowaniu komunistycznego szpiega, ale to oznacza powrót do znienawidzonej i okrutnej przeszłości...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Ekspozycja
  • Szturmując niebo
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Zwykły człowiek
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Nie tacy oni straszni
  • Z jednym wyjątkiem
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Czarny świt
  • Podziemny labirynt
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

7,87 (71 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Szczypta_Chilli | 2013-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Zakończenie książki jest jej największym atutem. Nie można było przewidzieć takiego obrotu spraw. Romanse z wojną w tle ostatnio cieszyły się dużym powodzeniem, ta książka też jest taką historią. Powojenna zawierucha, szpiedzy, agenci, zdrajcy i wielka miłość Polki i Amerykanina. Los stawia im wyzwania, rozdziela ich i kiedy wydaje się czytelnikowi, że już nigdy się nie spotkają...
Miło spędziłam niedziele przy tej książeczce, nie jest to wybitna lektura, wiele upraszcza, ale bardzo dobrze się czyta, zwroty akcji potrafią naprawdę zaskoczyć no i oczywiście wielka miłość głównych bohaterów sprawia, że w kącikach ust pojawia się uśmiech.

Justyna | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Trochę byłam zasmucona, gdy dowiedziałam się, że "Żona dyplomaty" to nie dalsze losy Emmy, a Marty, dlatego podchodziłam z dystansem do tej książki, ale stwierdzam, że książka równie dobra jak pierwsza część. Po kilku kartkach dosłownie mnie wciągnęła, prosty język, wiele akcji i napięcie, które oddziałuje na czytelnika, poza tym bardzo szybko się czyta, a gdy tylko robiłam sobie przerwę, ciekawość brała górę, bo chciałam wiedzieć co dalej i dalej.. I tak dobrnęłam do końca, który mnie bardzo zaskoczył. Przeczytałam w jeden dzień.
Zdecydowanie polecam obie części ;)

ewula | 2013-10-08
Przeczytana: 08 października 2013

Autorce gratuluje fantazji,szkoda tylko,ze tak nieporadnie przelanej na papier!

Joana | 2014-07-31
Przeczytana: 18 lipca 2014

Pierwszy tom powieści Pam Jenoff połknęłam dosłownie w mgnieniu oka. Automatycznie po zamknięciu „Dziewczyny komendanta”, natychmiast sięgnęłam po „Żonę dyplomaty” i mało tego że się nie zawiodłam to stwierdzam stanowczo, że tom drugi znacznie przewyższa część pierwszą.
„Żona dyplomaty” to historia życia i wielkiej miłości młodej żydówki Marty Nedeman, którą poznajemy już w pierwszym tomie powieści Pam Jenoff. Marta cudem odnaleziona przez amerykańskiego żołnierza w nazistowskim obozie, zmaltretowana do granic wytrzymałości powoli wraca do zdrowia. Do życia przywraca ją nie tylko opieka w szpitalu ale i miłości do Paula, żołnierza który odnalazł ją. Wielka miłość młodych nie tylko snuje plany na przyszłość ale i pozostawia po sobie brzemienne skutki. Niestety szczęście obojga nie trwa długo, bowiem przerywa je tragiczny wypadek samoloty amerykańskich żołnierzy w którym leciał też cały oddział Paula. Marta ponownie musi dźwignąć zdruzgotane życie i pomaga jej w tym poznany przez...

szo | 2011-08-07

Przygody głównej bohaterki są tak abstrakcyjne, że można tylko autorce pogratulować wyobraźni, bo realizm nie jest mocną stroną tej książki. Choć momentami całkiem trzyma w napięciu :) Mimo wszystko do polecenia tylko miłośnikom romansu.

ms_zaczytana | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Od pierwszej strony nie da się od niej oderwać. Z zapartym tchem śledzi się losy głównej bohaterki, a także jej najbliższych osób.
Lektura na jesienne wieczory. Polecam!

andzia | 2012-11-06
Przeczytana: 20 października 2012

Książka warta przeczytania, chociaż na początku rozczarowuje fakt, że opisywane są dalsze losy Marty, a nie Emmy - głównej bohaterki "Dziewczyny komendanta". Jednak w dalszej części książki te dwie postaci nieoczekiwanie spotykają się ze sobą, dzięki czemu mamy możliwość dowiedzenia się o dalszych dziejach Emmy. W powieści tej przeszkadzało mi to, iż zdarzały się delikatne błędy rzeczowe oraz, że wymyślone zdarzenia były mało realistyczne, za dużo było w niej zbiegów okoliczności i przerysowanych historii. Generalnie fabuła dobrze wymyślona, książka nie nudząca, więc warto po nią sięgnąć.

masque | 2014-01-05

Świetna książka, którą czyta się szybko i z wypiekami na policzkach. Oprócz ukazania życia w obozie, oszustw,intryg również niezłomnej miłości która narodziła się miedzy obojgiem ludzi w najmniej oczekiwanym dla nich momencie. Poruszająca, pełna współczucia, wzywająca do refleksji..Czytałam ja już chyba trzy razy i myślę,że jeszcze nie raz do niej wrócę. Naprawdę gorąco ja polecam.

elinda | 2012-01-19

Osobiście nie przypadła mi tak do gustu, jak "Dziewczyna komendanta", aczkolwiek czyta się ją szybko, wciąga i faktycznie momentami trzyma w napięciu, aż z niecierpliwością czeka się na to, co wydarzy się za chwilę, ale za dużo w niej nierealnych, abstrakcyjnych sytuacji. Końcówka zaskakująca, nie przypuszczałabym, że sprawy nabiorą takiego obrotu ;)

kamilad88 | 2011-09-20
Przeczytana: lipiec 2011

czyta się szybko i przyjemnie. Poświęciłam każdą wolną chwilę na przeczytanie chociaż jednaj kartki :) weszłam w posiadanie tej książki kiedy jechałam w góry, tak więc zdobywała ze mną szczyty, ale warto było dźwigać, żeby podczas 20 minutowej przerwy w wędrówce poznać dalsze losy głównej bohaterki.
zaskakująca. i żałuję że zaczęłam od "żony dyplomaty", ale nigdzie nie mogę się doszukać książkowej wersji "dziewczyny komendanta". chociaż gdy wpadnie w moje ręce to na pewno przeczytam z zapartym tchem :)