Płomienna narzeczona

Die Feuerbraut
literatura piękna
Joanna Diduszko
wojna trzydziestoletnia Habsburgowie procesy czarownic

Kolejna powieść Iny Lorentz, która mnie nie zachwyciła. Książkę czytało się przyjemnie, tak jak wszystkie powieści tego duetu pisarskiego, z którymi do tej pory się zetknęłam. Jak zawsze jestem pod wrażeniem dokładnie opracowanego tła historycznego, które stanowi silną podbudowę tej książki. Fabuła również zapowiadała się bardzo obiecująco, niestety po pewnym czasie stała...

„Płomienna narzeczona” jest zatem powieścią o tyle historyczną o ile umieszczoną na odpowiednim ku temu tle. Zdecydowanie bardziej przypomina ciekawą i niebanalną powieść obyczajową, dodatkowo wzbogaconą pięknym, niemalże baśniowym zakończeniem.

Jedna z najsłabszych powieści (którą do tej pory czytałam) pary pisarskiej Ingrid Klocke i Elmara Wohlratha.

Lekka, niezobowiązująca, naiwna.

Ogólnie to nie wiem co mam napisać, książka długa, akcja która mnie zaczęła wciągać rozpoczęła się prawie na koniec ksiązki. Zdecydowanie najslabsza książka tego autora która przeczytalam.

Zgadzam się z opisem- pasjonująca powieść.

Bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Warto przeczytać.

Super książka. Imiona niemieckie tak trudne czasami do przeczytania że dzięki nim zapadnie ta powieść w pamięć. Jak zwykle ciekawie napisana tak aby można było "poczuć się w tamtych czasach".

Pod pseudonimem Iny Lorentz kryje się para niemieckich autorów, którzy w kolejnej już książce przybliżają nam historię środkowej Europy wieków średnich. Swoimi książkami sprawiają, że możemy dostrzec, iż poza dynastią Tudorów, która ostatnio jest hitem, mamy też inne dzieje. Ta powieść to zgrabnie napisana historia, która nie będzie nudziła osób, które lubią książki z...

Bardzo lubię książki Iny lorentz, ale ta jest bardzo słaba, dużo poniżej tomów o nierządnicy.

Dyskusje

• Powieść historyczna
  • 2012
  • Chcę w prezencie
  • Z biblioteki
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Płomienna narzeczona