Władcy Mocy

Wydawnictwo: Amber
Champions of the Force
star wars
dona

Kyp Durron, opanowany przez ciemną stronę Mocy, prowadzi własną wojnę ze światami lojalnymi wobec Imperium. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem staje się szalony dyrektor Laboratorium Otchłani, który porywa prototyp Gwiazdy Śmierci, siejąc zniszczenie w całej galaktyce. W pobliżu skupiska czarnych dziur dochodzi do decydującego starcia...

Wicherek | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Książki z cyklu Star Wars nigdy nie należały do literatury z najwyższej półki. "Władcy mocy" to prosty utwór, w którym nie doświadczymy szczypty poczucia humoru autora czy jego głębszych przemyśleń. Sami bohaterowie też nie zachwycają, są bez wyrazu twarzy. Ślepo podążają za swoimi ideałami, nie są skorzy do zatrzymania się na chwilę, zastanowienia się nad swoimi działaniami i podzieleniem się swoimi dywagacjami z czytelnikiem.
Nie jest to jednak rdzeń utworów wydawanych pod szyldem Star Wars. Te książki cechuje nietuzinkowa fabuła i wspaniały klimat. Z kolei te elementy tu nie zawodzą, chociaż też nie jest idealnie... Bowiem spotykamy się po raz kolejny ze znanymi motywami: Jedi toczący psychomachię, złe Imperium budujące n-tą Gwiazdę Śmierci, dobrą Republikę, która po wszelkich trudnościach znowu wychodzi obronną ręką z tarapatów. Akcja toczy się po wydarzeniach przedstawionych w filmowej trylogii, a więc nie spotkamy się już z mrocznymi Sithami - Darthem Vaderem i Sidiousem -...

Bartosz Pociej | 2016-02-17
Przeczytana: 11 maja 2010

Książkę czytałem sześć lat temu i chodź miała ciekawe momenty to mimo wszystko nie wciągała a zakończenie było nudnawe.

Sebastian Janek | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Anderson z rozpędu przeskakuje własną, zawieszoną dość nisko, poprzeczkę – o tym dalej. Trym razem pojawiają się już takie cuda… a nie chcę spolerować więcej niż to potrzebne. I tak już przy okazji poprzedniego tomu popuściłem wodze fantazji. Nie jest to perełka literacka, zatem wysokiej noty dać nie mogę, zatem nic już nie sprawi, aby dało się zawyżyć średnią trylogii ponad przeciętną.

W przypadku poprzedniej części, która była mniej niż przeciętna – tom III wnosi zakończenie, które przynosi ulgę. Niestety autor wpadł w amok i z uwagi na zbliżające się zakończenie, akcja niezwykle przyśpiesza, co jeszcze dodatkowo potęguje wrażenie, jakby była pisana po łebkach. Na szczęście na plus jest, że w niebyt odeszły trzy najbardziej wkurzające postacie ostatnich dni.

| 2013-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Bardzo zgrabnie napisana książka. Nie ma nudy, dobra wartka akcja.

Immanuel_Thrawn | 2017-04-09
Na półkach: Star Wars, Posiadam, Przeczytane