Siostry

2001-12-13
2001-12-13
Piotr Fornelski
współczesna

Federico Andahazi - ciekawy pisarz i jego intrygująca historia.
Bardzo zainteresował mnie wątek Byrona, tym bardziej że niedawno w innej książce też spotkałam się z wątkami jego biografii (a nie znałam go od tej strony, w szkole chyba przedstawiają nam ugrzecznioną wersję ich osobowości).
Niestety wiele momentów jest dość obrzydliwych, a historia obraca się w tak zaskakującą, że sama już nie wiem jak ją ocenić.
Jakieś wątki na poły fantastyczne, niemożność oddzielenia rzeczywistości od fikcji moim zdaniem raczej zaszkodziło tej książce.
Trzeba samemu przeczytać, żeby to ocenić, ale przestrzegam, że to raczej dziwna literatura. Tak jakby pisarz chciał na siłę zszokować czytelnika.
Końcówka w ogóle zaskakująca.
Wydaje się, że cała twórczość pisarza oscyluje w tę stronę. Jednak mimo wszystko jeszcze kiedyś chcę przeczytać coś tego autora.

Federico Andahazi - ciekawy pisarz i jego intrygująca historia.
Niestety wiele momentów jest dość obrzydliwych, a historia obraca się w tak...

Książka była dla mnie wielkim zaskoczeniem- nie spodziewałam się takiego obrotu akcji i samego zakończenia.

Polecam- choć może ona napawać obrzydzeniem podczas lektury.

Polecam- choć może ona napawać obrzydzeniem podczas lektury.

• 2017
  • Chce mieć