Siostry

Las piadosas
83-7150-869-7
współczesna
kamk

Bliźniaczki Colette i Bebette Legrand są sławne w całej Europie. Obie aktorki otacza atmosfera skandalu, a ich swoboda obyczajów jest niezwykła w pełnej pruderii epoce (początek XIX wieku). Jednak w ich życiu kryje się jakaś tajemnica. Plotka głosi, że jest jeszcze trzecia siostra, Anette. Dlaczego więc nie pokazuje się publicznie?

Gosia | 2018-01-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Federico Andahazi - ciekawy pisarz i jego intrygująca historia.
Bardzo zainteresował mnie wątek Byrona, tym bardziej że niedawno w innej książce też spotkałam się z wątkami jego biografii (a nie znałam go od tej strony, w szkole chyba przedstawiają nam ugrzecznioną wersję ich osobowości).
Niestety wiele momentów jest dość obrzydliwych, a historia obraca się w tak zaskakującą, że sama już nie wiem jak ją ocenić.
Jakieś wątki na poły fantastyczne, niemożność oddzielenia rzeczywistości od fikcji moim zdaniem raczej zaszkodziło tej książce.
Trzeba samemu przeczytać, żeby to ocenić, ale przestrzegam, że to raczej dziwna literatura. Tak jakby pisarz chciał na siłę zszokować czytelnika.
Końcówka w ogóle zaskakująca.
Wydaje się, że cała twórczość pisarza oscyluje w tę stronę. Jednak mimo wszystko jeszcze kiedyś chcę przeczytać coś tego autora.

Ligijka | 2010-10-13
Przeczytana: 13 października 2010

Książka była dla mnie wielkim zaskoczeniem- nie spodziewałam się takiego obrotu akcji i samego zakończenia.

Polecam- choć może ona napawać obrzydzeniem podczas lektury.

mrsantares | 2016-07-07
Dorota Ka | 2015-06-01