Piąta Profesja

Tłumaczenie: Robert Sadowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja - Amber". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Fifth Profession
83-241-1161-1
Maciek

Inne wydania

Dla zawodowych ochroniarzy takich jak Dzikus i Akira, ochrona żony greckiego milionera miała być kolejnym rutynowym zadaniem. Tymczasem siły, z którymi walczą, pozostają poza ich zasięgiem, a sieć zagadkowych intryg zmusza do walki o własne życie. Dzikus i Akira, nie znając prawdziwego celu swej misji, stają się pionkami w bezwzględnej międzynarodowej rozgrywce...

Kolejna, rewelacyjna odsłona twórczości Morrella!

Martek | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013

Czytałam ją już niezliczoną ilość razy i za każdym kolejnym wzrusza mnie tak samo. Prawdziwa męska przyjaźń, losy bohaterów ciekawe i zawikłane.
W książce są zestawione dwa światy bardzo różniące się od siebie. Japońska mentalność cały czas mnie zaskakuje.
Polecam każdemu, kto lubi zagadki i ciągłą akcję, która nie daje ani chwilkę odpocząć ;)

stokropek | 2016-11-11
Przeczytana: październik 2016

Nic nie zapowiadało się na to że książka będzie bardziej z serii sf niż o zawodowych ochroniarzach. Jest jednak wciągająca, mamy tutaj nieprawdopodobne zwroty akcji ciągle trzymające w napięciu. Nieprzewidywalna i zagadkowa. Niestety o ile wcześniejsze dzieła Morrrella są doskonałe to ta pozycja zaskoczyła mnie samym zakończeniem i mam wrażenie że autor tutaj zupełnie pojechał po bandzie. Zakończenie jest dla mnie nie do przyjęcia i szczerze mówiąc wolałabym go nie czytać.

jamczyk | 2015-12-23
Przeczytana: 1991 rok

Dobrze się czyta.

bekjef | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Bardzo dobra. Gdy akcja nabiera tempa, hamują ją dygresje o historii, zwyczajach i takie tam.

Aśka | 2014-03-22
Na półkach: Morrel David, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Niesamowita książka, naprawdę zagmatwana, ale niesamowita :D

Rem | 2016-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2016

Powieść "science fiction". Nagromadzenie nieprawdopodobieństw trudne do zaakceptowania. Mało realistyczna - bohaterowie nie wpadają na najprostsze pomysły, które czytelnikowi powieści sensacyjnych od razu przychodzą do głowy. Poniżej poziomu innych książek Morrella.

los477 | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Dzikus i Akira, nie znając prawdziwego celu swej misji, stają się pionkami w bezwzględnej międzynarodowej rozgrywce... Bardzo ciekawa i do końca zagmatwana intryga.Polecam

Piotr Sakowski | 2016-07-07
Na półkach: Porażka, Przeczytane

Przeczytałem parę książek Morrela, ale ta to jakiś "stek bzdur".

Paulina | 2014-01-05

najdluzsza ksiazka jaka ostatnio przeczytalam. Ale warto bo wciaga, zakonczenie bez szalu.