Koń trojański

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Sean Drummond (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
Private Sector

Sean Drummond zostaje oddelegowany do pracy w renomowanej kancelarii prawniczej Culper, Hutch && Westin w ramach programu współpracy wojska z sektorem prywatnym. Na nowym stanowisku zastąpi koleżankę z JAG, Lisę Morrow. Z nieukrywaną niechęcią przyjmuje nowe zadanie i zamienia mundur na garnitur od Armianiego. Tymczasem Lisa, która zajmowała się najważniejszym klientem kancelarii, potężną firma teleinformatyczną Morris Networks, zostaje brutalnie zamordowana. Przekonany, że śmierć Lisy nie była dziełem psychopaty, ale miała związek z jej niedawną pracą, Sean rozpoczyna własne dochodzenie. Pomaga mu ciemnowłosa piękność siostra Lisy, Janet, również prawniczka. W krótkim czasie dochodzi do serii zabójstw młodych kobiet oficjalnie z ręki seryjnego mordercy. Swoją dociekliwością i niewyparzonym językiem Drummond naraża się wszystkim po kolei policji, FBI, CIA, przełożonym w kancelarii. Teraz morderca zapoluje na niego...

kałach | 2014-07-19

Ogólnie świetna książka, ale żeby się odnaleźć w fabule, to chcąc, nie chcąc, choć trochę trzeba się orientować w pewnych sprawach. Mimo wszystko, mam wrażenie, że Autor dołożył wszelkich starań, aby ukazać skomplikowaną historię w przystępny dla Czytelnika sposób. Ale nie okłamujmy się... ktoś kto nie liznął bankowości, prawa, prawa korporacyjnego (czyli ktoś tak prosty, jak na przykład ja :) ) będzie miał spore trudności w dokładnym zrozumieniu złożoności systemu. Jednakże dzięki temu książka świetnie obrazuje, jak bardzo porąbana i skomplikowana jest dzisiejsza rzeczywistość.

Kolejnym plusem jest główny bohater, który inteligentnie drwi ze wszystkiego i wszystkich na lewo i prawo. Na początku mnie śmieszył, potem trochę nudził kolejnymi docinkami, ale w końcu całkowicie przekonałem się do niego i jego zabawnej interpretacji otoczenia. Z niecierpliwością czekałem na każde nowe spostrzeżenie :)

Końcówka nieco przewidywalna, ale nie zmienia to faktu, że całość godna jest...

Scottie | 2014-10-26
Przeczytana: 23 października 2014

To moja trzecia książka z Seanem Drummondem w roli głównej. Dwie poprzednie były nieco lepsze, w tej natomiast intryga jest na tyle zawiła, że trudno się w tym odnaleźć. Poza zmianą tematyki prawa (z wojskowego na korporacyjne) nie wnosi nic nowego - ot po prostu inny pomysł na książkę.

Trochę mnie dziwi fakt, iż mimo że autor po raz kolejny opisuje swojego głównego bohatera w samych superlatywach, począwszy od ponadprzeciętnej inteligencji, a skończywszy na okazałych rozmiarach przyrodzenia, jego główna postać - Sean nie tylko nie przespał się z żadną otaczającą go na każdym kroku pięknością, ale też przez trzy tytuły z żadną się nie umówił!? Innymi słowy - przez trzy tomy serii nie wyrwał żadnej panny?! WTF!? ;-) Co by jednak nie mówić w gębie jest mocny, ma ostry jak brzytwa język i z wielu szermierek słownych wychodzi obronną ręką. Chyba tylko to ratuje autora, bo gdyby nie ciekawe dialogi, książki z Seanem Drummondem w roli głównego bohatera byłyby śmiertelnie nudne.

Tomek G | 2016-10-25
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2016

Książka średnia. Sporo akcji i humoru, fabuła też się trzyma kupy, choć wydaje się być trochu ponaciągana i pogmatwana. Bohaterowie rozczarowują - brakuje im charakteru i są przewidywalni, a postać głównego antagonisty jest po protu spłycona. O zakończeniu też nie można powiedzieć, że powala na kolana. Miło się czytało, ale jest to bardziej książka do odfajkowania niż do zapamiętania.

Marcin | 2010-08-27

Przyznam że całkowicie się pogubiłem w tym kancelaryjno-prawniczym zamęcie i żargonie. Ale za to nie raz uśmiałem się z żartów głównego bohatera :D Plus dla autora za ujęcie i ukazanie działania zabójcy.

książek: 2023
Agata | 2010-12-16

Umiarkowanie dobre. Wciągające czytadło do pociągu.

Tomasz | 2016-05-23
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Thiller z dużą dawką humoru i sarkazmu

lutek | 2016-12-13
Przeczytana: 2009 rok