Jedyna z Archipelagu

Tłumaczenie: Halina Cieplińska
Wydawnictwo: Świat Książki
Summer Island
83-7311-613-3
matka, córka, uczucia, milczenie, dramat
klara

Historia kobiet, które poróżniła dramatyczna przeszłość. Opowieść o skomplikowanych relacjach matki i córki. Nora Bridże jest gwiazdą. Ma własną audycję radiową i kolumny w prasie, gdzie udziela porad, pomagając rozwiązać ważne życiowe problemy. Ale sama nie potrafi przełamać milczenia, jakie od jedenastu lat zapadło miedzy nią a córką.

Agata | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 26 listopada 2012

Choc nie zachwyciła mnie ta pozycja w 100 % to jednak warto było przeczytac. Opowieśc o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, o urazach wynikających z niezrozumienia, o przemianach, o cierpieniu i miłości.

Nie zawsze to co wydaje się czarne jest takie w rzeczywistości, dopiero gdy wgłębimy się w problem dokładniej odnajdujemy jego prawdziwy kolor.

Izka | 2015-04-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Wzruszająca opowieść o trudnych relacjach w rodzinie. Warta przeczytania.

Tully | 2017-05-30
Przeczytana: 24 maja 2017

Jestem teraz na hustawce nastrojow, chcialabym sie znow zachwycac, rozwodzic nad ksiazka ale nie dam rady. To solidna dobra ksiazka ale nie arcydzielo, to opoka skalna ktorej sie moge uchwycic ale nie parolotnia unoszaca mnie w przestworzach, moze za bardzo jestem w klimatach Kristin, moze przywyklam do jej poziomu i genialna ksiazke uwazam za dobra nie wiem... Czytam twoje ksiazki w kolejnosci od najnowszych do coraz starszych i z kazda starsza ksiazka moj entuzjam slabnie, taaak wiem ze otchlan czy szansa byly jeszcze pozniej ale z kazda starsza ksiazka dostrzegam roznice miedzy hannah kiedys a teraz... rozwinelas sie pisarsko bez dwoch zdan, widze ze twoje starsze utwory sa dosc schematyczne nie tak pelne emocji i ciekawych nietuzinkowych interakcji i rozwiniec fabuly... troche tak konwencjonalne bez powiewu swiezosci, w sumie to zawsze potrafilas mnie zaskoczyc, nawet w jakiejs plaskiej fabule dodalas pare pistacji i smak nie byl tak gorzki, tylko idac wstecz smak jest coraz...

platynka | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017