Kobieta, którą byłam

Wydawnictwo Literackie
2022-02-23
2022-02-23
Agnieszka Sobolewska

to historia trzech kobiet Kate, Giseli i Sally, które zaczynają mieszkać obok siebie, a czas sprawia, że zaczynają się ze sobą przyjaźnić. Każda z nich prowadzi zupełnie inne życie i jest na innym etapie.

Kate razem ze swoją nastoletnia córką, w pośpiechu ucieka od swojego dawnego życia, do całkiem innego miasta. Zmienia nazwisko, nie jest zarejestrowana na żadnych SM, próbuje ukryć swoją przeszłość... aż ona sama nie zapuka do drzwi jej domu...

Gisela prowadzi wygodne życie i ma wszystko na wyciągnięcie ręki. Mąż, który dba o wszystko i zapewnia dostęp do wszystkiego o czym Gisela zapragnie, ponieważ dzięki swoim dochodom zapewnia swojej rodzinie byt na wysokim poziomie. Od zawsze poświęciła się rodzinie i dbaniu o ich dobro. Aż pewnego dnia, wiadomość którą przekazuje jej mąż, wywraca jej życie do góry nogami.

Sally pragnie dziecka i nie może w tej kwestii porozumieć się ze swoim mężem. Chris pragnie wygodnego życia, a na słowo dziecko dostaje awersji. Nadchodzi kryzys związku, zaczynają się kłócić aż dochodzi do momentu, w którym postanawiają zamieszkać osobno.

°°°°
Wszystkie kobiety w pewnym momencie muszą zdecydować o tym kim chcą być. Muszą zmienić swoje życie. I to jest najpiękniejsze! Zawsze uważałam, że to kobieta jest siłą!

Niesamowicie piękna powieść. Taka otulająca. I w dodatku z niesamowitym przekazem!!!
Moja ogromna polecajka 💞

Niezwykle wciągająca i poruszająca powieść. Powieść zawiera wszystko, co uwielbiam: historia opowiedziana z różnych perspektyw, kobiety jako główne bohaterki oraz odkrywanie sekretów z przeszłości. Gorąco polecam.

ŻYCIE W CIENIU ILUZJI

Od dłuższego już czasu jestem prawdziwą fanką powieści Diane Chamberlain, czy Jodi Picoult, więc podążając za rekomendacją Wydawnictwa Literackiego sięgnęłam po książkę Kerry Fisher – nieznanej mi dotąd brytyjskiej pisarki, której historie szybko stają się bestsellerami. Zabrałam się za lekturę mającą mi dostarczyć podobnych wrażeń i… przepadlam na kilka godzin, dotąd, dopóki nie przeczytałam ostatniej strony.

„Kobieta, którą byłam” to fascynująca opowieść o matkach i żonach, rodzinach, które zmagają się z przeróżnymi problemami. Obraz idealnego życia w zgodzie, harmonii i bogactwie kreowany na potrzeby internetowych społeczności to nic innego, jak tylko złudny świat pozorów, którego mają bohaterom zazdrościć znajomi. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej… Za pięknymi fotkami i słodkimi postami często kryją się ludzkie tragedie i dramaty.

Nowy dom na ekskluzywnym osiedlu przy Parkview Road ma być nowym początkiem dla Kate, Sally i Giseli – trzech kobiet mieszkających po sąsiedzku na tej samej ulicy. Gisela to kochająca żona i matka dwójki dorosłych dzieci, z których może być dumna. Rodzinie niczego im nie brakuje, mąż Jack jest współwłaścicielem prywatnej firmy, a ona może poświęcić się w całości domowi. Żyją na wysokim poziomie, nie stronią od przyjęć, stać ich na wiele i tworzą obraz rodzinnej sielanki. Sally jest kobietą sukcesu spędzającą czas na zagranicznych wojażach, w częstych delegacjach oraz na imprezach branżowych. Jej małżonek Chris jest przystojnym i przedsiębiorczym biznesmenem, który kocha swoje życie takim, jakie ono jest. Kate to tajemnicza samotna matka prawie dorosłej córki – Daisy. Kobieta pracuje jako ratownik medyczny, jest zamknięta w sobie, stroni od nowych znajomości i wyraźnie odstaje od reszty sąsiadów. Czy jej życie to także iluzja?…

Jeśli jesteście ciekawi jakie sekrety skrywają się za zamkniętymi drzwiami domów przy Parkview Road oraz jak wygląda prawdziwa codzienność trzech bohaterek, rzeczywistość pozbawiona iluzji i fałszu mediów społecznościowych, to koniecznie sięgnijcie po powieść Kerry Fisher. Macie okazję przyjrzeć się idealnym wręcz portretom psychologicznym bohaterów, poznać tajemnice każdej z rodzin oraz zajrzeć pod przykrywkę, gdzie przez lata nagromadziły się ludzkie dramaty, pragnienia i nadzieje.

Jestem zauroczona tą powieścią. Historia zdecydowanie trafiła w mój gust literacki i nie spodziewałam się, że wydarzenia aż tak bardzo mnie pochłoną. Autorka pisze lekko, ale z polotem. Da się zauważyć dużą dbałość o szczegóły, umiejętne stopniowanie napięcia i ciekawie rozbudowaną warstwę psychologiczną. Akcja biegnie niezbyt szybko, ale niespieszne, stopniowe odkrywanie poszczególnych sekretów i poznawanie krok po kroku kulisów prawdziwego życia bohaterów dostarcza wiele przyjemności. Brutalne wtargnięcie w prywatność bohaterów daje czytelnikowi możliwość samodzielnego wyciągania wniosków. Opowieść idealnie wpisuje się w obecne czasy zdominowane przez wirtualny świat internetu.

„Kobieta, którą byłam” to dojrzała i emocjonująca historia o przyjaźni, miłości i rodzinie. Przepiękne, głębokie studium kobiecej psychiki, idealne dla fanów powieści psychologicznych. Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się, że aż tak bardzo mi się spodoba. Na pewno niebawem przeczytam wcześniej wydane powieści autorki i być może Kerry Fiszer, podobnie jak wcześniej Diane Chamberlain, czy Jodi Picoult, powiększy grono moich ulubionych autorów. Na razie wszystko na to wskazuje.

ŻYCIE W CIENIU ILUZJI

"Kobieta, którą byłam" to dość niezwykła opowieść o trzech kobietach zmagających się ze swoimi problemami, często trudnymi. Zaczynają swoje jakby nowe życie w nowym miejscu, na nowym osiedlu. Narracja prowadzona jest właśnie z perspektywy trzech sąsiadek, które z czasem się zaprzyjaźniają.

"Ze wszystkich emocji, które czułam, wchodząc do nowego domu, najbardziej niespodziewana była nadzieja. A jednak się pojawiła, na tle świeżej farby - błysk przekonania, że tym razem, w pierwszym lokum, które kupiłam, odkąd wszystko poszło nie tak, czekają nas z Daisy dobre czasy."
Kate wprowadziła się na osiedle z nastoletnia córką Daisy. Tak właściwie to obie mają zmienione swoje dane, gdyż z obawy przed przeszłością ciągle zmieniają miejsca zamieszkania i nazwiska i mają nadzieję, że w końcu tutaj odzyskają spokój...
Sally jest szczęśliwą, lecz zapracowaną mężatką, ale coraz częściej myśli o tym, żeby zostać matką. Jej mąż jednak jest temu przeciwny, nie chce dzieci.
Gisela nie pracuje zawodowo, zajmuje się domem i dziećmi a pracuje tylko mąż zapewniając im luksusowe życie.
Gisela każdą chwilę poświęca temu, żeby jak najlepiej zaprezentować się na Facebooku, utrwala i komentuje nawet najmniejsze zdarzenie. Podobnie robi to Sally, często podróżuje z powodu pracy, więc stara się udokumentować każdy swój wyjazd. Tylko Kate zachowuje się zupełnie inaczej, ona zupełnie unika wszystkich mediów społecznościowych, zabrania tego również swojej córce.
Wydaje się, że życie Giseli i Sal to same pasma przyjemności i szczęścia, lecz to tylko pozory. Nie tylko Kate ukrywa przed światem mroczne tajemnice.
Świat pokazywany na Facebooku to tylko iluzja, pozory. Dlaczego zależy tak ludziom na tym, żeby pokazać innym swoje "szczęśliwe" życie?

"Wszyscy dajemy się wciągnąć w to udawanie, że każdy ma idealną rodzinę, wspaniałe wakacje, piękny dom. Nic dziwnego, że bez przerwy czujemy się jak jedna wielka chodząca porażka. Ze mną włącznie."
Po przyjęciu zorganizowanym przez Giselę, kobiety coraz bardziej się ze sobą komunikują i nawiązuje się między nimi nić przyjaźni.
Czy jednak przetrwa ta znajomość najgorsze chwile? Czy problemy, z którymi zmagają się te kobiety będzie miała znaczący wpływ na ich relacje?
Co się stanie, gdy wszystkie sekrety wyjdą na jaw? Czy nadzieje kobiet na lepsze, nowe życie okażą się tylko iluzją? Czy warto pokazywać całe swoje życie na Facebooku? Jakie są tego granice?

"Niekiedy za pięknymi obrazkami ukrywają się brudne kłamstwa.
A za zamkniętymi drzwiami nowego domu mroczne lęki i tajemnice przeszłości."

Ciekawa historia pokazująca, że to co często widzimy w mediach społecznościowych niekoniecznie jest prawdą, a najczęściej jest fikcją i pozoranctwem.
Każdy z nas ma różne sekrety, i z pewnością nie chciałby żeby któryś nich ujrzał światło dzienne.
Książkę czyta się szybko i lekko, mimo tego, że autorka porusza dość trudne tematy, to momentami można się uśmiechnąć.
Wartościowa pozycja i mądra opowieść o tym, że prawdziwe życie nie wygląda tak jak to pokazywane na Facebooku...

"Ze wszystkich emocji, które czułam, wchodząc do nowego domu, najbardziej...

Gisela, Sally i Kate to trzy kobiety, które mieszkają na jednym osiedlu. Pierwsze dwie z nich to fanki social mediów na których chętnie dzielą się swoim idealnym życie. Ta trzecia - Kate - stroni od mediów społecznościowych i wydaje się być bardzo ostrożna. Z pozoru życie każdej z nich wydaje się być idealne - udane rodziny, dobre życie i praca. Tylko co wtedy, gdy życie na instagramie kompletnie nie zgrywa się z tym realnym? Jakie dramaty skrywają idealne zdjęcia i wystylizowane uśmiechy?
Literacki geniusz. Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Wciąga od pierwszych stron. Im dalej w las, tym więcej drzew - im więcej kartek, tym bardziej otworzone oczy ze zdziwienia. Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że akcja toczy się szybko i tej książki nie da się odłożyć. Dobre dialogi, nietuzinkowe postaci, z których każda skrywa tajemnicę wpływającą na życie innych.Ta książka ma jeszcze jedną zaletę, która czyni ją ponadczasową - instagram kłamie, a ludzie tylko tam bywają bardzo szczęśliwi, ponad gdy ich oczy toną we łzach.

No i takie powieści lubię! Pisana z perspektywy trzech sąsiadek mieszkających na jednym osiedlu. Wszystkie dopiero się wprowadziły i każda z nich skrywa jakąś tajemnicę i problemy. Jednak dwie z nich kreują swój wizerunek za pośrednictwem Facebooka i to wizerunek zupełnie odmienny od rzeczywistości. Trzecia Kate unika mediów społecznościowych.
Co do mnie pisać jest to rewelacyjna powieść o relacjach międzyludzkich.
Serdecznie polecam

Co do mnie pisać jest to...

Mądra opowieść o tym ,że prawdziwe życie to nie Facebook

Mądra opowieść o tym ,że prawdziwe życie to nie Facebook

Rewelacyjna książka, czyta się ją szybko, bardzo lekko, w niektórych momentach wywołuje uśmiech na twarzy. Z drugiej strony porusza też ważne kwestie - śmierć, zdrada, siła miłości i przyjaźni, a przede wszystkim to, co robią z nami media społecznościowe, jak zakłamują rzeczywistość. Pozycja niezwykle wartościowa i z pewnością warta polecenia.

Książka ukazuje, że to, co często widzimy na mediach społecznościowych to fikcja. Świat wirtualny czy czasem nawet realny, niekoniecznie taki jest jak nam się wydaje. Każdy ma sekrety, problemy tylko o tym nie mówi. Książkę polecam bo przyjemnie i szybko się ją czytało.

Bardzo mi się podobała.
Dotyka dość poważnych i ważnych w obecnych czasach spraw.
A to co często ludzie pokazują w SM.. równie często mija się z prawdą i realiami życia także relacje, relacje i relacje - komunikowanie się z ludźmi i budowanie więzi 🙂

Bardzo mi się podobała.
Dotyka dość poważnych i ważnych w obecnych czasach spraw.

• Rok 2022