Kult kanibali

Wydawnictwo: Phantom Press
Cannibal Cult
Sabat, kanibale
horror

Mark Sabat - były ksiądz, egzorcysta, komandos SAS, kolejny raz podejmuje walkę z siłami ciemności. Zwabiony w pułapkę, owładnięty jaźnią demona, jest zmuszony do wykradzenia zwłok Francuskiego Potwora.

źródło opisu: opis własny

Wkp | 2014-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2014

Mark Sabat był już i księdzem i gejem i egzorcystą i komandosem SAS, teraz natomiast walczy ze złem, a także z dzielącą z nim jego ciało duszą demonicznego brata. Wmieszany w chorą intrygę, pomaga w odzyskaniu ciała straconego sadysty kanibala zwanego Francuskim Potworem i wbrew woli staje się członkiem kultu kanibali, z którym jednocześnie toczy bój...

Jeśli miałbym porównać do czegoś literaturę, jaką uprawia Smith, miałbym spore trudności, ale porównałbym jej jakość do muzyki Disco Polo. Dno. Najniższy szczebel na drabinie literatury. Nie dość, że stylistycznie powieść to koszmar, to treść jest tak miałka, pozbawiona choćby elementarnej logiki czy sensu, głupia, nużąca, nie potrafiąca ani obrzydzić, ani przestraszyć, ani zniesmaczyć (a to akurat sztuka, skoro mamy i gwałty, mordowanie, pieczenie żywcem malutkich dzieci, nekrofilię, klerofilię, pedofilię, egzekucje, kanibalizm, tortury... wymieniać mógłbym tak długo, tylko po co?). Niby to tylko 170 stron, a nuży.

Owszem, jest...

Maciek | 2018-01-02
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2018

O ile dwie poprzednie części miały coś w sobie urzekającego tak w "kulcie kanibali" akcja leci na łeb,na szyje.
Także w tej "powieści" mamy nieustraszonego Marka Sabata który walczy zarówno z złem tego świata jak i duszą brata..
No i niestety zrobiło się szablonowo-znowu zostaje stłamszony i znowu dobro nagle staje na nogi i triumfuje,o ile sam motyw nie jest do końca zły tak pisanie przez kalke zaczyna męczyć.
Dodatkowym minusem był zły stan książki,jeszcze przed przeczytaniem musiałem ją ratować bo tak szybko się kartki urywały.

Galfryd | 2017-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Trzecia odsłona przygód egzorcysty Marka Sabata "trzyma poziom" poprzedniczek.

Mark Sabat nie zwalnia tempa. W trakcie nocy poświęconej szczególnie intensywnym uniesieniom autoerotycznym (tak, Egzorcysta Masturbator wciąż jest sobą!) Sabat łapie paskudne zapalenie płuc. Osłabienie organizmu wykorzystuje uwięziona dusza złego brata Quentina przejmując kontrolę nad ciałem.

W trakcie rekonwalescencji w Szwajcarii dochodzący do siebie Sabat nawiązuje romans z przygodnie poznaną dziewczyną. Wkrótce kontrolowany wciąż przez Quentina egzorcysta staje się bezwolnym sługą złowrogiego, satanicznego kultu kanibali. Na szczęście w jednym ze swych przeszłych wcieleń Sabat nawiązał kontakt z "łowcą" czarownic" Pierrem de Lancre - interwencja jego ducha ratuje cały show i czyni kres knowaniom odrażających kultystów.

Tym razem Smith nastawił się głównie na szokowanie obrzydliwościami, z, jak zwykle, fokusem na kolejne seksualne "oryginalności" głównego bohatera (tym razem do puli dochodzi...

Betoniarka | 2015-08-21
Przeczytana: sierpień 2015

Z wielkim żalem, ale każdy tom Smitha o Marku Sabacie konsekwentnie zdobywa u mnie gwiazdkę mniej niż poprzedni. Strach się bać, jaki będzie ostatni tom, który jeszcze przede mną.

"Kult kanibali" jest boleśnie przewidywalny już po samym tytule. Głównym motywem książki rzeczywiście jest kanibalizm, przeplatany, jak to zwykle u Smitha, seksualnymi orgiami, po których następują znowu akty kanibalistyczne, bo wiadomo, takie orgie mogą wywołać głód, a najszybciej po prostu upiec jednego z uczestników, a nie przejmować się jakimiś zakupami i gotowaniem.

Miałko, mało strasznie, chyba wrócę do jakichś "nie cyklowych" książek Smitha - są lepsze.

Xaravald | 2018-01-09

Mark Sabat po raz kolejny wkracza do akcji aby powstrzymać siły zła... a przynajmniej tak bym powiedział gdyby pan Sabat sam nie dołączył do sił zła... ale o tym za chwilkę.

W pierwszej części (Cmentarne Hieny) poznajemy Sabata jako typowego kozaka, który dziarsko eliminuje kolejne demony, przy okazji silnie opierając się ich wpływowi na jego własny umysł. Wyobrażałem sobie go jako takiego katolickiego wiedźmina, który tylko zamiast mieczem wojuje pistoletem.

W drugiej części jego przygód (Krwawa Bogini) Sabat daje się omamić złej bogini, która wykorzystuje go przez znaczną część książki do swoich celów, jednak ostatecznie dzięki silnej woli Sabat wyrywa się spod jej buta. Motym, iż Sabat pomagał złu zamiast go zwalczać niezbyt mi się podobał, gdyż zaburzał mój obraz tego bohatera, ale dałem radę jakoś to przełknąć. Każdemu się może raz zdarzyć.

Liczyłem, że w następnej części Mark odbije się od dna i znów pokaże na co go stać. Niestety, przeliczyłem się.

W Kulcie Kanibali...

Fasoletti | 2015-08-31
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Sam już nie wiem, co napisać o tomie trzecim. Znów jest dużo seksu i zabijania. Tym razem mordowani są tak upośledzeni umysłowo, jak i normalni. Dla odmiany w piecu. Wszak kanibale też lubią pieczyste.

Ewa | 2017-12-07

Prawdą jest, że gdy czekasz w kolejce do lekarza, to każda książka jest dobra, ale... CO JA WŁAŚCIWIE PRZECZYTAŁAM?!
"Kult kanibali" nie jest straszny, ani trzymający w napięciu. Jest raczej dziwny i niesmaczny. Czytałam już książki, w których były bardziej ekstremalnie przedstawione opisy seksu, czy śmierci, ale w tym "horrorze" hasło: obleśny bije po oczach raz za razem.

plusy:
+ pomysł
+ tłumaczenie/język
+ przynajmniej była krótka

minusy:
- przyciężkawa
- nie nadaje się nawet na podkładkę pod chybotającą się szafę/stolik bo nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek potrafił odprężyć się wiedząc, że ta twarz z okładki wygląda z pod szafy

BetiBe | 2016-05-10

Aż brakuje mi słów żeby opisać nonsens tej książki, ani nie straszy, ani nie wciąga. Jestem zdegustowana. Nawet językowo jest koszmarnie. Zjadanie dzieci? Serio? Doczytałam do końca, ale doprawdy szkoda czasu. Lepiej sięgnąć po Mastertona.

Paulina | 2011-11-30

Prawdziwy horror...momentami robiło mi się słabo przy opisach jedzenia niemowlęcia...ale polecam osobom o mocnych nerwach ;)

LePietuch | 2018-05-28