Kult kanibali

Tłumaczenie: Krzysztof Wargan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sabat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Cannibal Cult
Sabat, kanibale
horror

Mark Sabat - były ksiądz, egzorcysta, komandos SAS, kolejny raz podejmuje walkę z siłami ciemności. Zwabiony w pułapkę, owładnięty jaźnią demona, zmuszony do wykradzenia zwłok Francuskiego Potwora... jeszcze raz Mark SABAT w akcji.

Wkp | 2014-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2014

Mark Sabat był już i księdzem i gejem i egzorcystą i komandosem SAS, teraz natomiast walczy ze złem, a także z dzielącą z nim jego ciało duszą demonicznego brata. Wmieszany w chorą intrygę, pomaga w odzyskaniu ciała straconego sadysty kanibala zwanego Francuskim Potworem i wbrew woli staje się członkiem kultu kanibali, z którym jednocześnie toczy bój...

Jeśli miałbym porównać do czegoś literaturę, jaką uprawia Smith, miałbym spore trudności, ale porównałbym jej jakość do muzyki Disco Polo. Dno. Najniższy szczebel na drabinie literatury. Nie dość, że stylistycznie powieść to koszmar, to treść jest tak miałka, pozbawiona choćby elementarnej logiki czy sensu, głupia, nużąca, nie potrafiąca ani obrzydzić, ani przestraszyć, ani zniesmaczyć (a to akurat sztuka, skoro mamy i gwałty, mordowanie, pieczenie żywcem malutkich dzieci, nekrofilię, klerofilię, pedofilię, egzekucje, kanibalizm, tortury... wymieniać mógłbym tak długo, tylko po co?). Niby to tylko 170 stron, a nuży.

Owszem, jest...

Betoniarka | 2015-08-21
Przeczytana: sierpień 2015

Z wielkim żalem, ale każdy tom Smitha o Marku Sabacie konsekwentnie zdobywa u mnie gwiazdkę mniej niż poprzedni. Strach się bać, jaki będzie ostatni tom, który jeszcze przede mną.

"Kult kanibali" jest boleśnie przewidywalny już po samym tytule. Głównym motywem książki rzeczywiście jest kanibalizm, przeplatany, jak to zwykle u Smitha, seksualnymi orgiami, po których następują znowu akty kanibalistyczne, bo wiadomo, takie orgie mogą wywołać głód, a najszybciej po prostu upiec jednego z uczestników, a nie przejmować się jakimiś zakupami i gotowaniem.

Miałko, mało strasznie, chyba wrócę do jakichś "nie cyklowych" książek Smitha - są lepsze.

BetiBe | 2016-05-10

Aż brakuje mi słów żeby opisać nonsens tej książki, ani nie straszy, ani nie wciąga. Jestem zdegustowana. Nawet językowo jest koszmarnie. Zjadanie dzieci? Serio? Doczytałam do końca, ale doprawdy szkoda czasu. Lepiej sięgnąć po Mastertona.

Fasoletti | 2015-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Sam już nie wiem, co napisać o tomie trzecim. Znów jest dużo seksu i zabijania. Tym razem mordowani są tak upośledzeni umysłowo, jak i normalni. Dla odmiany w piecu. Wszak kanibale też lubią pieczyste.

Paulina | 2011-11-30

Prawdziwy horror...momentami robiło mi się słabo przy opisach jedzenia niemowlęcia...ale polecam osobom o mocnych nerwach ;)

portos | 2016-10-14
Fen | 2016-09-28