Luke Skywalker i cienie Mindora

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Star Wars". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Luke Skywalker and the Shadows of Mindor
978-83-241-3535-6
Mando Hubert

Bitwa o Mindor była miejscem, gdzie naprzeciwko siebie stanęły wojska Nowej Republiki prowadzone przez Luke'a Skywalkera oraz siły Czarnych Szturmowców Lorda Shadowspawna, samozwańczego nowego Imperatora galaktyki. Księżniczka Leia, Han Solo, Chewbacca, C-3PO, R2-D2, Lando Calrissian i piloci Eskadry Łotrów nie wiedzą jednak, że cała bitwa jest pułapką przygotowaną specjalnie dla nich w ramach diabolicznego planu Shadowspawna, mającego na celu usunięcie bohaterów Nowej Republiki, by na jej gruzach odbudować Imperium z nim samym na czele. Lecz Shadowspawn nie docenił odwagi i zaradności swych przeciwników...

Marcin | 2015-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Bardzo słaba, zagmatawana. Musiałem sie mocno zmuszać żeby ją skończyć. Nie polecam

MichałEM | 2015-11-01

Zaskakujące jak wiele osób nie zrozumiało tej książki zarzucając epatowanie zbytnim patosem i niemożliwościami za bardzo naciąganymi nawet jak na space operę. Tak miało być, tego co się tu dzieje nie należy brać dosłownie! Końcówka wszystko tłumaczy, wydawałoby się bardzo klarownie - a jednak nie :)

Sebastian Janek | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Wcześniej czytane przeze mnie książki to „Punkt przełomu” z okresu Wojen Klonów oraz „Zemsta Sithów” – finałowa część nowej trylogii. Obie uważam za bardzo dobre, mroczne historie. Mając w pamięci powyższe przystąpiłem z miłą ochotą do czytania. Fakt – autor pisze po prostu świetnie, często stosuje zwroty akcji, przeplata wątki, swoją fabułę prowadzi na wielu płaszczyznach, jednym słowem „zagina” czytelnika co kilka stron – i to jest akurat to co lubię. W „Cieniach Mindory” przemyca również sporo humoru, co jest na plus, jako przerywnik pomiędzy krwawymi i dołującymi scenami.

Jednak największym szokiem było dla mnie ukazanie postaci Luke’a w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Jak wskazuje tytuł powieści, jest on tutaj główną postacią. Do tego tak dobrze napisaną, że Han, Leia i Lando schodzą na dalszy plan. Jego próba wejścia umysł bohatera powiodła się w 100%. Nowym pomysłem autora zostałem zszokowany już na początku, a potem było tylko lepiej. Jego pomysł na fabułę był...

dex-ter | 2014-12-23
Przeczytana: 2011 rok

Luke jako starszy, doświadczony Jedi kontra mroczny Shadowspaw. Fabuła dość zaskakująca, czasem dziwne wątki z mocą, ale ogólnie czyta się lekko.momentami nudnawa.

SzczepanIF | 2012-03-30
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Historia ciekawa, aczkolwiek dość słabe tłumaczenie moim zdaniem.