Noce Coruscant. Ścieżki Mocy

Wydawnictwo: Amber
Coruscant Nights 3: Patterns of Force
Noce, Coruscant, Ścieżki, Mocy
dona

W całej galaktyce trwa polowanie na rycerzy Jedi. A Jax Pavan walczy też w innej bitwie: pragnie odkryć tajemnice śmierci ojca i swojej przeszłości. Lecz czy zdoła wymykać się bez końca Darthowi Vaderowi? Przyszłość, jaka maluje się przed Jaksem, jest mroczna i krótka. Niewielu bowiem spośród tych, którzy stanęli na drodze Mistrza Ciemności, przeżyło, żeby opowiedzieć swoją historię...

Katrina | 2015-08-01
Przeczytana: sierpień 2013

Noce Coruscant są jedną z wielu serii, których świat przedstawiony pochodzi z Gwiezdnych Wojen. Ja sama porównuje takie książki do fanfiction - część bohaterów jest już gotowa, tak samo, jak otaczająca ich rzeczywistość, jednak autorami są różni ludzie, w jakiś sposób zainteresowani Star Wars. Nie przepadam za czymś takim, ale nie jestem też do takiego rozwiązania szczególnie źle nastawiona. Po prostu z reguły nie wybieram takich książek. "Ścieżki Mocy" trafiły do mnie przez czysty przypadek, dlatego posiadam tylko właśnie tą, ostatnią, część z serii.
Nigdy nie ciągnęło mnie do Gwiezdnych Wojen: nie oglądałam ani jednego filmu o tej tematyce i do tej pory kojarzyła mi się ona tylko z mieczami świetlnymi oraz dziwnymi stworkami przechadzającymi się po odległych przestworzach. Z tego powodu moje podejście do tej lektury było dość neutralne, jeśli nie - negatywne.
Polskie wydanie Ścieżek Mocy zaczyna się dopiskiem pochodzącym od redakcji i zawiera opis ogromnej części historii...

domink92 | 2016-04-01

Pozwolę sobię o krótkie podsumowanie całej trylogii. Niestety jestem zawiedziony. Autor stworzył dosyć ciekawe postacie. Na szczęście w 3 części odpuścił sobie opis planety. W pierwszej cześci to było zrozumiałe ale powtarzanie tego w 2 było błędem. Książki są płytkie akcja jest znikoma. Moment kulminacyjny w tych ksiązkach ogranicza się do 2 stron maksymalnie. Vader w tej ksiażce jest opisany bardzo bardzo słabo. Autor miał wiele ciekawych wątków i pomysłów których albo kompletnie nie rozwijał albo rozwijał tak że można by je napisać w 3 zdaniach. SPOJLER MAŁY !!!!!!!!!! To co Vader robi z bactą w ostatniej książce to woła o pomstę do nieba. Wiadome było że najchętniej obaliłby Imperatora za pomocą tego specyfiku a on co ? Bierze to gdy wokól siebie ma swoich wrogów ktorzy są właściwie juz pojmani i może zrobić z nimo co zeche. Kretynizm. Tym bardziej szkoda że te ksiązki miały bardzo duży potencjał. Nie polecam

Morte | 2016-11-03
Na półkach: Star warsy, Przeczytane